אראל סג"ל

"כשנתקרב לחיסול חמאס, נצטרך להגיע למספרים הללו"

צבי יחזקאלי ('חדשות 13') בתגובה לאמירתו על הרג 100 אלף עזתים: "מאז שיצאנו מרצועת עזה ב־2005, המבצעים שם הובילו להרג של כ־13,000 פלסטינים"


אתמול (ג') פורסם כי ראש הדסק לענייני ערבים צבי יחזקאלי ('חדשות 13') אמר שלדעתו "צה"ל היה יכול לתת מכת פתיחה כואבת יותר בעזה עם 100 אלף הרוגים". בשיחתו עם אראל סג"ל, ביקש להבהיר את דבריו.

"שאל אותי גיא לרר שלשום, ואמרתי 'אני הייתי מנחית מכה בתחילת המלחמה יותר כואבת ממה שהונחתה, והייתי מגיע אפילו ל־100 אלף הרוגים, כי לדעתי יש 100 אלף אנשים שמעורבים בחמאס'. רביב (דרוקר) אמר אתמול שקשה לו עם זה והבהרתי שוב שאפשר היה לתת מכה יותר חזקה לעזה, כיוון שאתה רואה שחמאס עדיין מתפקד, מדברים איתו על עסקאות שבויים, יש לו דלק, הוא לא נכנע", הסביר יחזקאלי. 

לדבריו, "מה היה קורה אם היינו נותנים 100 אלף הרוגים בהתחלה? גם ככה אתה תגיע במלחמה לכזה מצב, יש לך יותר מ־200 אלף מעורבים בחמאס באירוע הזה שנקרא שלטון חמאס שאתה רוצה להשמיד את שלטון חמאס, לכן עדיף שתעשה את זה במכה אחת, תרתיע ותתן אגרוף על השולחן שכולם יזוזו החוצה כי הסיפור שלך לא ייגמר בעזה, אלה היו דבריי".

עוד אמר: "מאז שיצאנו מרצועת עזה, מ־2005, כולל כל המבצעים שעשינו שם, החל מעופרת יצוקה וצוק איתן וחגורה שחורה ועמוד ענן, בסך הכול נהרגו קרוב ל־13 אלף פלסטינים בסבבים האלה. אתה יודע מה היה קורה אם ביום הראשון שעף הטיל הראשון, מיד באוגוסט 2005, היית עושה כזו מכה, האם היו ממשיכים ויורים עליך? שאלה. אתם לא מבינים כמה חמאס עמוק ברצועת עזה, וכמה שנתקרב למטרה של לחסל את חמאס, נצטרך להגיע למספרים האלה".

לגבי אפשרות לפתיחת חזית ביהודה ושומרון, וניסיון טבח בישראלים, הסביר: "אחרי עזה, בוודאי שיש לך את התרחיש הזה מג'נין. גדר ההפרדה מיו"ש היא כלום אם רוצים לפרוץ. נכנס להם רעיון לראש, הם ראו שזה מצליח בעזה, מה יותר נורמלי להיערך לזה?"

לטענתו, "אבל יש עדיין קונספציה בצה"ל שהרשות הפלסטינית היא עמית. הרשות הפלסטינית היא טורף בהמתנה, היא לא עמית. הוא שומר על עצמו כרגע איתך כי הוא מפחד מחמאס. ברגע שיידלק וחמאס ידליק, הרשות הפלסטינית תצטרף. שוטרים פלסטינים לא יגנו עליך בחיים מלינץ' ולא יגנו על יישובים ישראליים, הם יפרצו איתם, הם יעודדו אותם. תקרא לאויב בשמו וזה הדבר שכולם מתקשים".

עריכה: אמיתי דואק

20/12/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: עבד רחים חטיב/פלאש90
Paris