אראל סג"ל

"פסק הדין - פיגוע באמון הציבור במערכת המשפט"

עו"ד אורי קורב, לשעבר בכיר בפרקליטות המדינה, על הדלפת טיוטת פסק הדין באשר לעילת סבירות: "חוק היסוד גרוע ולא היה צריך לבוא במתכונתו לעולם"


על רקע חשיפת טיוטת שופטי העליון באשר לעילת הסבירות על ידי העיתונאי עמית סגל ('חדשות 12'), אמש (ש') פורסם כי השופט נעם סולברג הגיש את חווץ דעתו בנוגע לעתירה, וכי פסק הדין צפוי להתפרסם במהלך השבוע הקרוב.

עורך הדין אורי קורב, לשעבר בכיר בפרקליטות המדינה, הגיב לדברים. "הגיעו די מהר להחלטה, הכל הלך פה מאוד מהר", טען. "ההדלפה עצמה קשורה לאירוע עצמו, זו הדלפה היסטורית, לא ראינו שכמותה מעולם, שיוצאות חוות דעת של השופטים. הדלפות לא מגיעות בחלל ריק אלא בגלל אינטרסים, זה מישהו שלחץ עליו כל הסיפור. לכן זה בחוץ. אני חושב שחוק היסוד הזה הוא קיצוני, גרוע, ולא היה צריך לבוא במתכונתו לעולם. ועם זאת אני חושב שאסור להתערב בו. עברנו ממשבר חוקתי למשבר משפטי, זה כבר לא בית משפט מול הכנסת, זה קרב בתוך בית המשפט העליון". 

"היום ברור לכולם שאלו החלטות פוליטיות לפחות כמו שהן שאלות משפטיות", הבהיר. "אין אדם אחד במדינה שמאמין שאלו החלטות משפטיות נטו. פסק הדין הוא פיגוע באמון הציבור במערכת המשפט בגלל העיתוי שלו. אין דדליין, זה דדליין מדומה. היו דברים מעולם, כולנו יודעים למה לוח הזמנים נוצר, הוא נוצר באילוץ בגלל הפרישה של חיות וברון". 

בסיום דבריו, הדגיש עו"ד קורב: "אין ספק שההדלפה נכונה כי היו אחרי זה דיונים ליליים סוערים ולא שמענו הכחשה. הפרסונות ברורות בדיוק כמו שצפינו: מי שידענו שיפסול הלך לכיוון של פסילה". 

31/12/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בג"ץ עילת הסבירות
בג"ץ עילת הסבירות  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris