אודי סגל וענת דוידוב

"הטרפת לא הייתה אלמלא עבריין 5 כוכבים כמו דרעי"

יו"ר התנועה לאיכות השלטון אליעד שרגא תקף את הנחיית יו"ר ש"ס לגבש חוק למניעת פרסום פסק הדין של עילת הסבירות


אתמול (א') הנחה יו"ר ש"ס אריה דרעי את שר הפנים משה ארבל ואת חברי הכנסת ינון אזולאי וארז מלול, לקדם ולגבש חוק בחקיקת בזק שימנע את פרסום פסק הדין של שופטי העליון באשר לעילת הסבירות. יו"ר התנועה לאיכות השלטון עורך הדין אליעד שרגא התייחס לדברים. 

"אני רק רוצה להזכיר שכל הטרפת וכל הטרללת הזו סביב עילת הסבירות שלמעט מספר עורכי דין שהתעסקו ושפטים שהתעסקו במספר מנהלי וחוקתי, לא הייתה באה לעולם אלמלא עבריין חמישה כוכבים כמו אריה דרעי שתרצה לעקוף את פסק הדין של 11 השופטים של בית המשפטי העליון שקבעו שהוא לא ראוי לכהן כשר", תקף עו"ד שרגא. "כל הסאגה הזו לא הייתה באה לעולם בכלל, אבל דרעי כמו דרעי שרצה בשעתו לעקוף את פסק הדין שמנע ממנו לכהן כשר, הוא זה שהריץ והתניע את כל השינוי הזה. זה כל כך ברור, הדברים האלה כל כך שקופים".

עוד ביקר בחריפות את הדלפת טיוטת פסק הדין. "אחרי שהדליפו פסק דין היסטורי, 15 שופטים, פעם ראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל, מדליפים פסק דין, אירוע שלא קרה אף פעם במשך 75 שנה, עבירה חמורה מאוד, ופתאום כל מגלגלי העיניים שלצורך העיניין ההדלפה הזו נעשתה בכדי לשבש את המהלך עצמו, פתאום יש להם כל מיני רעיונות. אתה באמת מאמין בכל האחדות המזויפת הזו שמנסים לייצר? אם אותו דרעי היה מאמין באותה אחדות הוא היה בחודש האחרון שולח את היד שלו לקופה הציבורית? כספיחם שהיו צריכים ללכת לחיילים הלוחמים? אתם באמת קונים את הבולשיט הזה? רק אתמול תראו מה השרה סטרוק יושבת ואומרת לאלוף טולדנו - זה בדיוק אותם אנשים".

לאור אמירותיו תהו צמד המגישים האם חייב להגיע כעת, גם בזמנים קשים אלו, להכרעה בנושא. עו"ד שרגא טען מנגד: "פסק הדין הודלף. השיטה הזו שמשנים כל פעם את כללי המשחק בגלל קוניוקטורות פוליטיות כאלה ואחרות נגמרה. לא יכול להיות שכל פעם שהרצפה לא מתאימה למישהו הולכים ומשנים את החוקים. גם עכשיו, לכל אחד יש את השעון שלו, יש שעון חול משפטי, השעון הזה יודע ששלושה חודשים אחרי ששופט קם מכסאו יש לו את היכולת להמשיך ולסיים את פסקי הדין, זה היה כך מאז ומעולם, ולכן לבוא ולשנות את זה עכשיו עוד במיוחד אחרי שהדליפו את פסק הדין, הרי זה לא נעשה לשום כוונה טובה, לשום אחדות. מצד אחד מקדמים אחדות ומצד שני עושים את כל הדברים הנוראיים מהצד האחר".

עריכה: שני רומנו

01/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אליעד שרגא
אליעד שרגא  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris