גיא פלג

"זה יפה להגיד שאין אלוהים בתור יהודי?"

המאזין כאב את התבטאותו של רון קופמן לאחר שזה אמר בשידור שהוא אינו מאמין באלוהים • קופמן תהה: "אני לא יכול להגיד את מה שאני חושב?"


המאזין עלה לתוכנית של רון קופמן, ואמר: "זה לא נעים לשמוע שאתה לא מאמין באלוהים. לא צריך להרים דגל של 'אני לא מאמין'. אם אתה לא מאמין זה שלך, אתה בתור יהודי צריך לצעוק לעולם שאין אלוהים? אני חושב שזה לא יפה שאתה עושה את זה. זה יפה להגיד שאין אלוהים בתור יהודי?"

"אמונה היא אינו דבר שניתן להוכחה", אמר לו קופמן בתגובה. "למשל, כל התורה שבעל פה היא גחמה של אנשים או קבוצות. זה לא אלוהים נתן במתן תורה. אנשים בשר ודם קובעים הלכות שעלפיהם חי ציבור שלום, או נדרש ציבור שלם. כשאתה הולך לבית דין רבני לא שואלים אותך אם אתה חילוני או דתי - אם נישאת בנישואים על פי ההלכה אתה חייב להתגרש דרך ההלכה. אנשים מתחתנים בנישואים דתיים לא בגלל שהם מאמינים או לא, אני התחתנתי כי אני אשתי היא בת של רב, וכיבדתי".

עוד הוסיף: "הם יודעים שזו לא האמונה שלי. אני מכבד אותם, אני רק מתווכח על האמונה. אני עשיתי ברית לבן שלי וגיירתי אותו, אבל זה ללא שם קשר לאמונה שלי - כי אני מכבד. אני מכבד את הציבור, אבל אני לא מצפה שהם יבינו את זה". 

03/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רון קופמן
רון קופמן  |  צילום: 103FM
Paris