גיא פלג

"כמה ביזו אותו, עכשיו שותקים - מוטב שישתקו"

גיא פלג בתגובה לבחירת אהרן ברק לתפקיד השופט בדיון נגד ישראל בהאג: "עכשיו נזקקים למשפטן הבכיר ביותר, המנוסה ביותר, שינסה לחלץ אותנו מהבוץ"


בפתח התוכנית התייחס גיא פלג לידיעה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט שנשיא בית המשפט העליון בדימוס אהרן ברק יהיה השופט מטעמה של ישראל בדיון בבית הדין הבין־לאומי בהאג בתביעה של דרום אפריקה נגד המדינה. 

לדבריו, "כמה הם עלבו בו, ביזו אותו, הציגו אותו כאויב, הפריעו את מנוחתו, הפגינו מול ביתו ועכשיו הם שותקים, רובם שותקים. מוטב שישתקו. אולי מקווים שכך תישכח החרפה, חרפת האמסלם שקבע להעמיד אותו לדין. אולי זה מעיד על גודל הבעיה שישראל ניצבת בפניה בהאג. בגלל אותן אמירות חלולות של פופוליסטים, על זה שאמר שהפלת פצצת אטום על עזה זו אופציה שנראית לו סבירה, או השר האחר שקרא לטרנספר ואחד שבוחר בהרעבה".

עוד ציין: "עכשיו הם נזקקים למשפטן הבכיר ביותר, למנוסה ביותר, בעל היוקרה הבין־לאומית המשמעותית ביותר, כדי שינסה לחלץ אותנו מהבוץ. מדינת ישראל שקמה אחרי השואה, בעקבות השואה, צריכה להתמודד בדיון משפטי בפני בית דין מכובד עם טענות לרצח עם, בית דין שהוקם אחרי השואה ולקחי השואה, מדינה שהוקמה בעקבות השואה".

08/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אהרן ברק
אהרן ברק  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris