יש רופא בקהל?

בן התקשה להתרכז בעקבות גבו התפוס, חברו חשש שבקרוב ייאלץ להתמודד עם שפעת חורף • את מסדר החולים המירו בשיר • איך זה נגמר?


גם היום שבו בן כספית וינון מגל אל עמדת השידור וסקרו יחד את הלך הרוח ביומה ה־96 של המלחמה הקשה מול חמאס. את השיחה בין השניים בחר בן לפתוח בסיפור גבו התפוס. "כלום לא עוזר טען, פשוט זמן", אמר. כתשובה ראויה הודה ינון בגילוי לב: "אני חושש שאני מפתח שפעת או משהו באזור". 

בהמשך התייחס כספית ללחימה בשלל הגזרות ושאל את עמיתו לשידור: "אם היית נסראללה, היית נכנס למלחמה עם ישראל? נסראללה הוא אדם יחסית רציונלי, בניגוד לסינוואר. כל הרוג שם כואב לו, זה לא אירוע פשוט. אין לו עיקרון הפתעה, סינוואר גנב לו את התוכנית, הדבר היחיד שהוא יכול לעשות זה לגרום לביירות להיראות כמו עזה. לא הייתי עושה את זה אם הייתי הוא". "במלחמה יש כל כך הרבה מצבים לא צפויים שאתה לא יכול לתכנן ולצפות", הגיב בעצב על האסון באל־בורייג' שהוביל לנפילתם של שישה לוחמים. "אני לא נכנס לנעליים של אף אחד".

על דבריו של חבר הכנסת מיקי לוי, שקרא לשחרר את החטופים בכל מחיר, אמר מגל: "ואם המחיר הוא לתת להם את דימונה? את עוטף עזה, זה גם כלול? מה זה הדבר הזה? אנשים, תתחילו להיות רציניים, תפסיקו לקרוס מנטלית. מול אויב אכזרי אתה לא מתחיל ליילל, אתה נאבק ומתנהל תוך שיקול דעת. לפיד ושלח הציעו הצעת חוק בזמנו של אסיר אחד תמורת חטוף אחד. לאיפה זה נעלם?". 

"הייתי מקבל כל מה שאתה אומר אלמלא נזכרתי שאתה מייצג את נתניהו", הדגיש חברו למיקרופון. "בעוד לוי קורס מנטלית מול 136 חטופים, נתניהו קורס מנטלית ומכניס משאיות לחמאס, ונתניהו קרס מנטלית ועשה את עסקת שליט. אני עדיין לא יודע מה הייתי עושה. בלי גנץ ואיזנקוט החלק הראשון של העסקה לא היה קורה, ואם כן הוא היה קורה באיחור גדול". 

10/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בן כספית וינון מגל
בן כספית וינון מגל  |  צילום: 103fm
Paris