ינון מגל ובן כספית

"זאב דגני, זה המחנך שאנו רוצים בעת מלחמה קיומית?"

יהושוע ביקר בחריפות את מנהל בית הספר שניסה למנוע מתלמיד שרצה להניח תפילין • אופנהיימר יצא להגנתו: "הוא נלחם נגד תופעה של שטיפת מוח"


זאב דגני, מנהל הגימנסיה הרצליה שבתל אביב, עורר סערה השבוע כאשר צולם מנסה למנוע את אחד מתלמידיו שרצה להניח תפילין. בפתח השעה השנייה יריב אופנהיימר ויוסי יהושוע דנו בכך והביעו את דעתם בנושא. 

לדבריו של יהושוע, "זה המחנך שאנחנו רוצים לילדינו בעת של מלחמה קיומית? והוא לא היחידי, יש עוד כאלה. למה מצב כזה בכלל מתקיים? תל אביב באמת עיר ליברלית? אז תן לי להניח תפילין. זה מתחבר לאירועים שלפני המלחמה. אתה, הליברל הגדול, מקבל הכל חוץ מדוכן תפילין. אז דע לך - מי שבא להניח הוא לא פנאט".  

אופנהיימר השיב בנחרצות: "אני לא נגד הדת. הסיפור פה זה לא בן אדם שרוצה להתפלל ולהניח תפילין, אלא קמפיין של חב"ד ואחרים שמנסים לשנות את האופי של העיר, של החברה, של המדינה. כשאני רואה דוכן אחד לא אכפת לי, שניים לא אכפת לי, אבל כשאני רואה עשרה כל חמש מטר עם שלט גדול - זה כבר לא דת, זה קמפיין".

לסיום ציין המגיש כי "כמו שאני לא הולך לבני ברק ומסביר למה אין אלוהים, כך אני לא רוצה שיבואו אנשים מבני בברק אל תוך העיר הליברלית שלי".  

11/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יוסי יהושוע
יוסי יהושוע  |  צילום: רעות מתתיהו ארגון/103fm
Paris