שיחות לילה
עם אבי כץ

"אנו כאן כדי להיות אוזן קשבת ולסייע בהתמודדות עם המצב והשעה"

אבי כץ שב אל עמדת המיקרופון ופנה נרגש למאזיניו: "בשעות קשות כאלו, תודה שהצטרפתם אלינו ובואו יחד ליצירת רדיו שתעזור לנו להבין, לחבר ולהתמודד"


אבי כץ שב אל עמדת המיקרופון על מנת לשוחח אתכם ולהקשיב לכם, דווקא בימים קשים אלה של אי ודאות ביטחונית ומדינית. בפתח התוכנית, ביקש המגיש האהוב לשתף את מאזיניו בתחושותיו המעורבות בצל המלחמה. 

לדבריו, "זמן רב מאז שעלינו לשידור וכולנו היינו עסוקים בהלם בדאגה ובתקווה. במהלך התקופה התנדבתי במספר מקומות והייתי גאה לקחת חלק בין אנשים רגילים כמוני, לראות ולהרגיש את הנכונות, ההקרבה והרצון של כולם למען כולם ללא הבדל בין ימין ושמאל שהיווה קרן אור בחושך שנוצר סביבנו ובפאן האישי דאגה עמוקה לביתי ששרתה בגולני ואמורה הייתה להשתחרר ב־1 לנובמבר אך נשארה בצו 8 עד לפני שבוע".

בהמשך, עוד סיפר כי "יצאנו לשטחי הכינוס על מנת לפגוש אותה בליווי מטעמים לה ולחבריה ובאמת דמעות עלו בעיני בלראות את כל הילדים בני ה־18 שבדיוק חזרו מאימון וליבי יצא אליהם וראיתי בעיניהם את הנחישות ונכונות להקריב את זמנם כוחם ואפילו את חייהם למען כולנו. נסענו גם להודות לאתי וקלוד דיסנטוס מאופקים ופתחו את ביתם וליבם לחיילי הגדוד ולהאכיל, לאפשר מקלחת ולכבס את בגדיהם ונתנו להם תחושה של בית. אין דברים כאלו. תודה גם להם מקרב לב".

וציין: "אנו כאן כדי להיות אוזן קשבת ולסייע בהתמודדות עם המצב והשעה. בשעות קשות כאלו, חשוב להיזכר ביחדיו ובתמיכה שאנו יכולים להעניק לאחד לשני, ולכן בתכנית היום, נרצה להביא רגע של התרגשות ומנוחה באמצעות המוזיקה ושיחות. בעידן של מלחמה, ההתמודדות אינה פשוטה ומביאה אותנו למצב חדש בלתי מוכר בעוצמתו ובהשפעתו על חיינו והתמודדותנו אמיצה וחשובה יותר מתמיד". 

כץ הסביר כי "בתכנית שלנו, אנו יוזמים לחשוב מחדש, להתרגש ולהתמודד עם המציאות בדרכים שונות ואנו מזמינים אתכם לשתף ולחלוק תחושות מצבי התמודדות ולבטים התקשרו ושתפו ובתקווה שזה יסייע לכם ולמאזינים האחרים. אך לפני הכל ברצוני להתפלל למען החטופים שנמצאים שם ואיננו יודעים מה מצבם ואני מצטרף לקריאה של כולנו נא החזירו אותם כמה שיותר מהר כי זה החוזה שנחתם בין המדינה לאזרחיה מדינת ישראל אינה מפקירה איש".

לסיום, הדגיש המגיש כי "אני מרכין ראש על מנת להודות ולחבק את המשפחות השכולות שלבנו איתם ואני שולח להם חיבוק ענק ומנחם. לפצועים ולמשפחותיהם שכואבים ודואגים, ליבנו איתם ומאחלים להם החלמה מהירה ומודים להם על תרומתם לכלל אזרחי המדינה. לחיילי צה"ל סדיר ומילואים שמחרפים את נפשם למען כולנו ולמען בטחון מדינתנו אני מצדיע ומודה להם על חוסנם והקרבתם ומתפלל שיחזרו כולם בשלום. להתארגנויות השונות אני מודה ומעריך את תרומתם לא רק לחיילים אלא גם להפגנת האחדות שהייתה כה חסרה לנו. תודה שהצטרפתם אלינו ובואו יחד ליצירת רדיו שתעזור לנו להבין, לחבר ולהתמודד".

14/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אבי כץ
אבי כץ  |  צילום: 103fm
Paris