עוזרים לאביב

גל, חברו של אביב, מילואימניק ובעל חנות, סיפר על מצוקתו הכלכלית מפרוץ המלחמה והחשבונות הנערמים • סיפר: "עם ישראל הראה מה הוא יודע לעשות"


"אני נבוך ומצטער על ההודעה הזאת. ימים קשים שבהם אנו מאבדים אנשים יקרים כל כך והחטופים שלנו עדיין בשבי. ואני נותן את כל כולי במילואים כבר קרוב ל־100 יום שבהם ביקרתי פעמים בודדות לשעות ספורות בבית. כשאני כאן בעזה אני מרוכז רק בדבר אחד וקל לי להתמודד עם המשימה. אבל כשאני חושב על הבית או פותח את הטלפון הקושי צף. העסק שלי. אינדונזיה ג'אפה. שנמצא ברחוב בית אשל 7 ביפו. עסק למכירה ריהוט מיוחד מאינדונזיה עסק שבניתי במשך תשע שנים. העסק שלי שעד לפני שלושה חודשים היה כל עולמי וגאוותי קורס. אשאר עם חובות של מיליונים". 

כך כתב גל, בעל עסק ולוחם שנמצא 100 יום בעזה, שבעקבות המלחמה נאלץ לסגור את החנות שהייתה מושא גאוותו. אביב, חברו של גל, תיאר בשיחתו עם בן כספית וינון מגל את תחושותיו בעקבות מצוקת חברו. 

"נרתמנו כמה חברים לאייש את המקום ולעזור למכור את כל הסחורה שקיימת. למזער נזקים עד שהוא יחזור, שיקבל את המציאות בפנים בצורה יותר נחמדה", סיפר אביב. "הוא בחור משכמו ומעלה, הוא לא מוכן גם לחשוב על לוותר, לחזור לטפל בעצמו. הוא קודם כול נרתם למשימה עד הסוף, חזר פעמיים או שלוש להביא בגדים ומייד חזר חזרה. כל החברים שלו חברים נורא טובים, אז כולם באים לעזור במה שאפשר".

עוד סיפר כי "עם ישראל בא עם כל הלב החם והראה מה הוא יודע, אנשים ברמה שרוצים לאסוף תרומות, אבל הוא ממש הפציר בי שהוא לא מעוניין לקבל תרומות, הוא רוצה למכור את הסחורה שלו. הוא לא איזה נזקק, הוא רוצה שיקבלו תמורה כנגד הכסף, ובכל זאת אנשים רוצים לתרום. אנשים שלא מכירים אותו בכלל. זה מחמם את הלב. הוא טס לשם כל שנה, הוא בוחר את הקולקציות, הוא מייצר, הוא בליווי של כל הייצור, של הכול, ממש. פשוט יום בהיר נקטע הכול".

רוצים לסייע לאביב? בקרו בחנות אינדונזיה ג'אפה ברחוב בית אשל 7 ביפו.

16/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm
Paris