גדעון אוקו

"החקירה הגיעה לאחר דרישה של ח"כ כסיף"

ח"כ אלמוג כהן התייחס לחקירה באזהרה שאליה זומן • עצירת המלחמה? "תגרום תוך פחות מ־24 שעות להתפטרותי מהקואליציה - ראיתי את האחים שלי נטבחים"


אתמול (ה') זומן ח"כ אלמוג כהן (עוצמה יהודית) לחקירה באזהרה בחשד שגרם לחבלה בנסיבות מחמירות לפני 11 שנים ביישוב חורה כשהיה שוטר יס"מ. לאחר חקירה שנמשכה שלוש שעות שוחרר חבר הכנסת. בשיחה עם פרופ' אריה אלדד ורון קופמן ב־103fm התייחס כהן לדברים.

בפתח השיחה ביקש חבר הכנסת להבהיר כי הוא שיתף פעולה עם רשויות אכיפת החוק בצורה מלאה וסיפר על המקרה שבעקבותיו נחקר: "מה שהיה שם לא מייצג את העדה הבדואית כתאן בנגב. בסוף הייתה שם הפרת סדר מהקשות שהייתי, נפצעתי שם, חטפתי סלע בראש ואבן ברגל. לפני שנתיים היה את המקרה של ליהיא לפיד, שלא זוכרת איפה בעלה שירת, אז העליתי תמונת אילוסטרציה, לגמרי בהגכחה, לקחו את זה קדימה. היה שם פצוע קשה, גם לפורעים וגם שוטרים שנפצעו קשה, אחד מירי של זיקוקים. אני כמובן הגעתי, שיתפתי פעולה והכול".

עוד חשף כי "החקירה הגיעה לאחר דרישה של חבר הכנסת כסיף, ולמעשה נעתרו לבקשתו. אין ראיות, אין שום ראיות. אותה תמונת אילוסטרציה שהעליתי לגמרי בבדיחות הדעת. אני ימני, האקדח שלי בצד ימין כל חיי, הלוחם שם שמבצע את המעצר, הוא לא היכה אף אחד בתמונה, הנרתיק שלו היה בצד שמאל. אף אחד לא מחליף אקדחים תוך כדי הפרת סדר".

"מה נזכרו עכשיו?", התעניין קופמן, וח"כ כהן השיב: "אני נמנע מספקולציות. התקופה היא רגישה וצריך להיזהר. זה גם לא שעלו איזשהן ראיות חדשות, שום דבר. אני לא יכול להתעלם מהעובדה שבתקופה האחרונה אני מדבר המון על פרשייה ביטחונית חמורה שהתנהלה בשבעה באוקטובר, ממש לא קשור לימין, שמאל, מחאה. אני חושף את הפרשייה לאט לאט, פרשייה מאוד מאוד קשה, למעשה מדובר באזרח ישראלי שחדר לתוך אחד מבסיסי הצבא הרגישים בדרום, התנהל שם תוך התחזות לקצין. קיבלתי מידעים מספר ימים אחר כך ממספר מקורות בפרשייה, ואני מאוד מוטרד מהיכולת לווסת את הפרסום, להעלים אזרח כמעט ארבעה חודשים מעל פני האדמה בלי שאף אחד ידע מזה".

עוד הדגיש ח"כ כהן כי "עניתי על הכול, אני מעריך את שוטרי משטרת ישראל, בטח אחרי שבעה באוקטובר שהם הצילו לנו את המדינה. אני אבא לילדים. הבוקר הבת שלי אלה אמרה לי 'אבא למה עצרו אותך במשטרה?'. אני לא חושב שאחרי 11 שנים זה ראוי לקרוא לאזרח על משהו שאין אפילו בדל של ראיה. כלום, סתם, עניין של טיימינג לדעתי, במקרה בתקופה מאוד סוערת שבה אני מדבר על פרשייה מאוד קשה. אם יש לכם ראיות, תביאו אותן, תחקרו - אין כלום. אם לי עושים את זה, מה יעשו לאזרח הקטן? זה מפחיד".

"היה טבח נוראי עם טראומה וגופות ברחובות במשך ימים שלמים"

בהמשך השיחה הביע חבר הכנסת את עמדתו בנוגע לאפשרות כי הלחימה ברצועת עזה תגיע לסיומה. "אני אדבר בכובע של אבא - אנחנו הישראלים, יש לנו נטייה לשכוח את הדברים, אבל מה שקרה פה באותו הבוקר ליד הבית שלי, זה היה טבח נוראי עם טראומה נוראה וגופות ברחובות במשך ימים שלמים שלא היה מי שיפנה אותן מרוב שהיה כאוס. היה פה כאוס לא נורמלי. אני לא רואה מציאות שבה תושבי הדרום יאפשרו למישהו משהו אחר מלבד הכרעה מוחלטת".

"הדבר הקדוש ביותר בשבילנו זה הילדים שלנו, ופה מדובר בעתיד שלהם", זעק. "אי אפשר לחיות ככה, אף אחד לא אמור לחיות ככה, בטח אחרי שבעה באוקטובר. היינו פה לבד, אני לקחתי את ה־M16 משוטר שנפצע. לא היו לידנו חיילים, צבא. מי יכול לוותר על העתיד של הילדים שלו? אף אחד. כל תוכנית שהיא לא הכרעה מוחלטת של רצועת עזה לא תתקבל".

לסיום הבהיר חבר הכנסת אלמוג כהן כי "מבחינתי עצירת המלחמה תגרום תוך פחות מ־24 שעות להתפטרותי מהקואליציה. לא נולדתי פוליטיקאי וגם לא אמות פוליטיקאי. באותו הבוקר ראיתי את האחים שלי נטבחים, גיבורים. גם אני כמעט איבדתי את חיי, ואין לי שום כוונה לבוא ולאפשר לאף אחד שלא חי כאן לבוא ולקבל החלטות לגבי עתיד הילדים שלנו. בסוף אנחנו חיים פה ולא מתכוונים לוותר על העתיד של הילדים שלנו".

עריכה: שני רומנו

19/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלמוג כהן
אלמוג כהן  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris