גיא פלג

"השרים של הימין האידאולוגי מוכנים להקריב אותנו"

רון קופמן עלה למתקפה נגד שר האוצר והשר לביטחון לאומי: "אם החטופים היו מאיו"ש וזה היה הבייס של סמוטריץ' ובן גביר הכול היה אחרת"


בעקבות עסקת שחרור החטופים והמתווה המתגבש, יו"ר עוצמה יהודית השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הצהיר כי במידה וישוחררו אסירים רבים הוא יפרוש מהממשלה. במקביל, שר האוצר בצלאל סמוטריץ' התבטא בנושא והודה כי להערכתו העסקה לא תצא לפועל, זאת לטענתו מתחושת הניצחון שחש סינוואר. רון קופמן תקף בחריפות את השניים, ולא חסך בביקורת.

"'לא תהיה עסקה', כך אומר סמוטריץ' בריאיונות שונים כי יחיא סינוואר על הסוס. אנחנו 117 ימי לחימה, 117 ימים בהם יש חטופים בעזה, אלה לא חטופים שנלקחו בגלל כל פעולה שנגד מדינת ישראל, שיחררנו כבר סוחר סמים שהיה אלוף משנה במילואים תמורת מחבלים. את החטופים שיש בעזה כיום, אני מדבר על החיים, חלקם לא יחזיקו מעמד שנתיים וחצי, הם לא נחטפו בגילו של אלחנן. יש שם שישה אנשים שהם מעל גיל 80 עד 86, בתנאים שבהם מוחזקים, ומדובר בחולים שעדיין חלפו 10 ימים מאז שהתרופות נמסרו לחמאס ולא יודעים אם הגיעו אליהם.

"מנהלת אותנו קולקציה שהעם היהודי לא ידע מימיו. ביבי, אבי האומה, המשיח, אומר 'לא נסיים את המלחמה, לא נוציא את צה"ל ולא נשחרר אלפי מחבלים'. הוא רק שכח שבעסקת שליט הוא שיחרר מעל אלף מחבלים וטוב שכך, הילד הזה לא היה צריך לשלם מחיר לשטויות של ההנהגה שלנו. אם שילמת פעם אחת, תשלם כל החיים. כי אחד מהמשוחררים היה יחיא סינוואר, כי הוא יודע בדיוק שאנחנו זה לא הוא ולא חמאס, יש לנו עדיין זיקה לחיי אדם. לא לכולנו, כי סה"כ השרים של הימין האידיאולוגי בעיניהם פסיכי בעיניי, מוכנים להקריב אותנו.

"בכל התבטאות של בן גביר הוא מדבר על לוחמינו האמיצים ועל החללים והוא צודק באלף אחוז, אבל יש עוד פן למלחמה הזו - בגלל מחדל וביזיון של ממשלה וצבא אנשים נחטפו מהמיטות לא באשמתם. אני יודע שלא סופרים את מסיבת נובה בימין הזה כי היה שם פסל של בודהה, הגרון העמוק שלהם ינון מגל אמר את זה שהוא נורא מאוכזב מהפסל, ובטח גם אין בייס גדול בין החוגגים במסיבה ובייס אפסי מבין תושבי עוטף עזה.

"אני משוכנע, מעל כל ספק, בשכנוע עצמי, אני כבר מספיק זקן, שאם החטופים היו מאיו"ש ולא רק הבן של ליבמן, וזה היה הבייס של סמוטריץ' ובן גביר הכול היה אחרת. הפעילות הייתה אחרת, האיומים כלפיי הקואליציה לפרק אותה היו באים מהבית ואומרים 'בכל מחיר'. יש שם נשים וחיילות, וצעירות, שמתעללים בהן, כך לפי עדויות של חטופות שחזרו. לא הכול אנחנו יודעים, לא הכול מפורסם, אבל מה שאנחנו יודעים זה מספיק.

"יש שם גם שני ילדים, אחד בן שנה ואחד בן ארבע עם אמא שלהם, אני מדבר על הביבסים. ויש את סינוואר שמתעלל בנו מדי יום, ויודע שבסוף נשלם. אנחנו קשקשנים, לא כל מחיר אלא כל מחיר בריבית דה ריבית עם הצמדה. אנחנו נשלם כל מחיר, כי תמיד שילמנו ותמיד נשלם, לא בגלל שפדיון שבויים זה קטע הלכתי אלא זה אתוס ומיתוס עליו קמה המדינה הזו".

01/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


Paris