אודי סגל וענת דוידוב

"קשת התחנן לאמבולנסים, הם לא הגיעו"

נטליה, אימו של קשת קסרוטי שנרצח במסיבה ברעים, על היום הנורא • על היחס למשפחות נרצחי המסיבה: "זו תחושה שמאפיינת את כולם, שלא רואים אותנו"


נטליה קסרוטי, אימו של קשת קסרוטי ז"ל בן ה־21 שנרצח במסיבת הטבע בקיבוץ רעים בבוקר השבת השחורה, פרסמה לאחרונה פוסט שבו סיפרה על גילוי פרטים חדשים הנוגעים לרגעיו האחרונים של בנה. בדבריה תיארה כי אדם בשם מוטי זוארמן הסיע את קשת כדי שהשניים יתרחקו מאזור הקרבות, אך נורו למוות. 

בשיחתה עם אודי סגל וענת דוידוב התייחסה לדברים, ואף סיפרה על מורת רוחה הרבה מהתנהלות המדינה מול משפחות נרצחי הנובה. "אני לא יודעת אם המילה 'שקופים' היא המילה המתאימה עבורי באופן אישי. אני יודעת מתוך חיבור לכמעט כל המשפחות הקיימות, בקבוצות וואטסאפ של נרצחי המסיבות, שזו תחושה שמאפיינת את כולם, שלא רואים אותנו, לא שומעים איתנו, לא מדברים איתנו. המון אנשים טובעים ואובדים בתוך בתחושה הזו".

"במרכאות קצת התמזל מזלי, כי אני קצת מצליחה להרים את עצמי לרגעים, והצלחתי להגיע לתשובות לגבי מה שקרה לבן שלי", שיתפה. "את חלקן קיבלתי, את חלקן חיברתי. להב 433 והיחידה לאיתור נעדרים של הצבא נתנו לי רסיסי מידע, עם הרסיסים האלו התקדמתי. מצאתי את התשובה לאיפה הבן שלי נרצח, מי היה איתו, מתי זה קרה, בשעה כמעט משוערת מדויקת. הבן שלי באותו בוקר, איך שהתחילו הטילים, היה עם כמה חברים מחו"ל. הם באו כדי אחר כך לבקר בקיבוץ, אנחנו גרים בערבה. כשהתחילו הטילים הם היו בשני רכבים, התפנו משם. ברכב אחד היה קשת, שני לוק ואוריאן. ברכב השני היו סשה ודניאל".

קסרוטי המשיכה וסיפרה את שעבר בנה באותם רגעים קשים. "הם נסעו כברת דרך, הגיעו לעיקול של מפלסים, עיקול המוות של כביש 232, שם קשת התקשר לחברים שלו ואמר להם שלא יבואו כי יורים. שם קשת התקשר למד"א פעמיים והתחנן לאמבולנסים, כי שני הייתה פצועה מאוד ברגל. אמרו לו 'אנחנו כבר מגיעים'. הם לא הגיעו, לא הגיעו בזמן. אנחנו חשבנו ששם קשת סיים את חייו, ואז הבנו שהוא נמצא ירוי בגשר מתחת לצומת שער הנגב עם אדם בשם מוטי. חיברתי עוד הפעם את החלק של הפאזל, מה קרה בין מפלסים לשער הנגב".

"קשת האמין שהאמבולנסים בדרך, שני לוק נשארה עם בן הזוג שלה אוריאן, שכיום חטוף בעזה וגופתה גם שם. הוא הבין שזה רגע שהוא צריך להציל עכשיו את עצמו. העזרה עבורם מגיעה, והוא עלה על רכב עם אדם בשם מוטי", שחזרה. "מוטי, איש בן 74 מפלורנטין שאוהב מסיבות, לקח את הבן שלי לבית חולים כי הוא היה פצוע ברגל. באותו הרגע, במקום הארור, הם סיימו את חייהם ביחד. לפני יומיים קיבלנו עוד חיבור מרגש, מהבחור בזק"א שחילץ את גופתו של בני".

תחת אש מחבלים ותוך כדי התמודדות עם רכב ממולכד, גופתו של קשת חולצה והובאה למנוחות. "זה היה בעשר בלילה, תחת אש, היו שם כוחות רבים. הם יצאו משדרות. כל הכבישים היו עדיין רוחשים מפלצות. תחת אש ואבטחה המפלצות האלו השאירו ליד הרכב שבו קשת ומוטי היו רכב נוסף צמוד ממולכד. הם היו צריכים קודם לפרק את מטען החבלה. היה לנו מזל שכל זה לא קרה, וקיבלנו את הגופה של הבן שלי".

עריכה: שני רומנו

07/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


קשת קסרוטי ז"ל
קשת קסרוטי ז"ל  |  צילום: באדיבות המשפחה
Paris