איריס קול

"שיר הודיה - הם עולים על מדים ועוברים לממד גבוה יותר"

קובי אפללו מצדיע ללוחמים ומקדיש להם את השיר החדש - 'מלאכים במדים' • הודה: "אני מכה על חטא, הייתי בטוח שאנו הולכים לאבדון עם הדור הזה"


בשבעה באוקטובר, באותה שבת שחורה, המציאות שינתה את פניה בארץ כולה. ארבעה חודשים אחרי נדמה שכל מה שאירע לפני שישה באוקטובר רחוק מתמיד, ואילו העתיד גם הוא אינו ברור. קובי אפללו, הזמר והיוצר האהוב, חבק סינגל חדש 'מלאכים במדים', אותו הוא מקדיש ללוחמים שמחרפים נפשם בקרבות להגנה על המולדת.

בשיחה עם איריס קול סיפר אפללו על העשייה בצל המלחמה. "המקום הראשון שנקראתי אליו היה לוויה, זה היה ביום השלישי של המלחמה. זה היה במודיעין, לוויה מאוד גדולה. התקשר אליי חבר וביקש את השיר 'מה שהלב שלי בחר', אמרתי לו שזה שיר חופות, הוא אמר לי 'אתה תגיע ותבין'. הגעתי, וזה היה הזייה, אתה בשוק, בסוג של הלם, ואז האמא הסבירה שדור וסביון זוגתו נרצחו במסיבה, הם עמדו להתחתן אז היא בטוחה שיש חופה בגן עדן עכשיו. הלם, אתה שם ולא שם".

אפללו המשיך ואמר: "הכול קיבל משמעות הרבה יותר עצימה. אחרי יומיים התקשרו אליי מעוד לוויה של חייל, ואחר כך פתאום הייתי נוסע לחיילים לשטחי כינוס, ומקבל הופעות שהם הכי ההפך מהשכול. הייתי בהלם. אני גם מכה על חטא, בשנים האחרונות הסתובבתי ואמרתי 'הדור הצעיר, כל מה שמעניין אותו זה טיקטוק, אינסטגרם', דיברתי על זה, על התכנים, והייתי בטוח שאנחנו הולכים לאבדון עם הדור הזה. פתאום אני מגיע לשטח כינוס, והם מכירים את כל השירים שלי, והם אריות. פתאום אני אומר לעצמי 'יואו, הם יותר טובים מאיתנו'. כל המילואימניקים שמשאירים ילדים קטנים, והמשטרה, אנשים פה, סיפורי גבורה מפה עד להודעה חדשה. אמרתי שאני חייב לכתוב להם שיר".

"זה שיר הודיה והלל, הם עולים על מדים והם עוברים מימד למימד גבוה יותר. אנשים שמוכנים לתת את חייהם למען המדינה", שיתף.

האזינו לשירו החדש 'מלאכים במדים' 

06/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


קובי אפללו
קובי אפללו  |  צילום: עומר קידר
Paris