ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו, צביקה שרף ואלי סהר

"המרכיב הכלכלי פה משמעותי"

לאחר שמשבעה באוקטובר הוגבלו מספר הצופים במגרשים, פיקוד העורף אישר: מכסת האוהדים תעלה ל־30 אלף • שר התרבות והספורט מיקי זוהר שיבח את המהלך


בשורה משמחת לקהל האוהדים: פיקוד העורף אישר את הגדלת מספר הצופים במגרשים ל־30 אלף. רון קופמן ויוני היללי שוחחו ב־103fm עם שר התרבות והספורט מיקי זוהר, אשר שיבח את ההחלטה.

"אני מאמין שהגיע הזמן לחזור ל-30 אלף צופים", הודה השר. "זה היה צריך כבר לקרות, אני הרבה מאוד זמן עוסק בזה ולשמחתי סוף סוף הצלחנו במשימה. המרכיב הכלכלי פה גם משמעותי. הם היום הקטר הישראלי של הכדורגל, מה תעשה? תגיד להם 'אני רוצה שתקרסו'? לא, המטרה שלנטו לחזק את כל קבוצות הספורט בישראל, בטח הקטנות אבל גם הגדולות. קבוצות קטנות הן תמיד היו בראש סדר העדיפויות שלי".

בנוסף התייחס השר להעברת 40 אחוזים מהפיצוי לקבוצות הכדורגל ולהתאחדויות. "אנחנו עושים את זה כדי להמשיך לעזור לעולם הספורט לעבור את התקופה הלא פשוטה הזו. השנה, גם בעקבות המלחמה וגם בעקבות המתווה שהובלתי, כמות הדקות לישראלים שברה את כל השיאים. זו הבשורה הכי גדולה שמבחינתי יכולה להיות לספורט, זה גם מה שיקדם את הספורט הישראלי באופן חד משמעי".

"התקציב הוא מהווה תמריץ לגופי הספורט ולקבוצות הספורט לשתף ישראלים, אבל בטח ובטח שהתוספת התקציבית שאנחנו נותנים עוזרת לקבוצה לשדרג את עצמה מבחינה מקצועית. זה כלים שלובים שבסוף מביאים לספורט ישראלי יותר טוב", טען והוסיף: "השאיפה שלי זה יותר ישראלים על המגרש, ובפרט שהם צעירים יותר. זו המשימה שאני מאמין שיכולה לשפר את רמת הספורט".

על המאמנים הזרים: "סומך על החלטת הקבוצות שתתקבל בהתאם לתמריץ כלכלי"

כמו כן, כאשר הזכירו צמד המגישים את הודעת ממלאת מקום מנכ"ל מנהל הספורט במשרדו, שהודיעה כי מאמנים זרים לא צריכים יותר קריטריונים כי אנחנו צריכים לפתור את בעיות התעסוקה של אירופה, ביקש השר זוהר לחדד: "מי שהחליט את ההחלטה זה האיגודים".

"אנחנו הודענו בהתאם להחלטות האיגוד. אני סומך על החלטת הקבוצות שתתקבל בהתאם לאינסנטיב (תמריץ) כלכלי. כשאני הצבתי את המתווה בפני הקבוצות מה קרה? כולם החליטו ללכת על פחות זרים. תמריץ כלכלי אומר שכמו שאנחנו נותנים בונוס של תקציב לקבוצות שמחזיקות יותר ישראלים, ניתן בונוס לקבוצות עם מאמנים ישראליים. אני מכיר את עולם הכדורסל והכדורגל, ובונוס של 200 אלף ש"ח, אפשר גם לחזק מאמנים ישראליים. הכול ווין ווין סיטואיישן. אני רוצה להשקיע בספורט", הבהיר.

עריכה: שני רומנו

07/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שר התרבות והספורט מיקי זוהר
שר התרבות והספורט מיקי זוהר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris