סיון כהן

"אסור לבוא בטענות למשפחות"

נדב איל על מצבן של משפחות החטופים נוכח ההתנהלות מול חמאס: "אם תהיה הצעה על השולחן, גם אם היא תהיה במחיר כבד, ישראל תיעתר לה"


מלחמת חרבות ברזל נכנסה ליומה ה־125 וסיון כהן ביקשה לשוחח עם נדב איל ('ידיעות אחרונות'). בתחילה ביקש להתייחס להתנהלות ארגון הטרור חמאס ואמר: "חמאס בהחלט מוכן להחזיר עשרות רבות של ישראלים שנמצאים בידיו. זה נובע מזה שישראל מנהלת מלחמה. חמאס מתפתה לנהל שם מגע. האם זה יצליח? אין לי מושג". 

על התנהלות נתניהו אמר: "אני חושב שרוב הכעס בהקשר לנתניהו ושותפיו הוא שנתניהו לא נמצא מספיק בתנועה. הוא פשוט לא עושה מספיק. הוא לא נמצא בתחושה של 'בוא ננסה את זה'. על זה יגידו אנשי נתניהו שזה לא נכון והוא עושה המון. בגדול, הדבר הזה של דחיינות. במלחמה יש צורך במנהיגות שנמצאת בתנועה מתמשכת. יש הרבה דברים באוויר. זו הטענה. אנשי נתניהו ידחו אותה לחלוטין".

עוד הוסיף: "חמאס הוא ארגון אכזרי ביותר. אם תהיה הצעה על השולחן, גם אם היא תהיה במחיר כבד, ישראל תיעתר לה. אני מאמין שזה יכול לקרות. משפחות החטופים עושות מה שהן צריכות כדי להחזיר את הילדים שלהן הביתה. סינוואר מבין את הרגישות של החטופים, ואסור לבוא בטענות למשפחות. האמת היא שזה לא תלוי רק בנו. אנחנו נמצאים בסכסוך, יש דברים שקשורים לצרכים של סינוואר, לרצון שלו לשרוד, להשתמש בחטופים כמגנים אנושיים".

08/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


סיון כהן
סיון כהן  |  צילום: 103fm
Paris