איריס קול

אז איך יוצרים תקווה?

'יוצרים תקווה' היא תערוכת רחוב המציגה יצירות אומנות של ישראלים מכל קשת האוכלוסייה • זיו קורן: "אני כמעט באובססיביות מצלם כל מה שאני יכול"


26 ישראלים בהם משפחות שכולות, חטופים שחזרו מהשבי, מילואימניקים ואמנים מוכרים יצרו יחד תערוכת רחוב בשם 'יוצרים תקווה', שתוצג על שלטי חוצות ברחבי הארץ. הצלם זיו קורן שוחח עם איריס קול וסיפר מה עומד מאחורי התערוכה המרגשת שמצליחה להסיט את מבטם של העוברים והשווים ברחובות. 

בראש ובראשונה סיפר הצלם על מעלליו בתקופה האחרונה ואמר: "אני אולי עושה פה איזה ספויילר, אבל אני מתחיל לעבוד על ספר, ופתאום אני מסתכל בפרספקטיבה על כל מה שעברנו. בדרך כלל אנחנו מתעסקים יום ביומו - החדשות מדווחים על מה שקורא כרגע, ופתאום להתרומם מעל הקושי היום יומי שאנחנו מתמודדים איתו זה פשוט משוגע".

קורן סיפר על התהליכים שהוא עובר והסביר: "באופן טבעי אני צריך רגע לבודד את האירוע. צילמתי מלחמות ואסונות גדולים בעולם, אבל פה זה בעברית, וגם כשאני רגע מניח את המצלמה בצד - בסוף אני אזרח במדינת ישראל. נהרגו לי חברים, ונהרגו חברים של הבנות שלי. אני קטן לעומת אנשים שחרב עליהם עולמם ואיבדו את הכול - הבתים והמשפחות שלהם. קשה לתאר את גודל השעה, וכנראה שהתקופה הוז היא מהקשות שחווינו. לקחתי על עצמי לתעד את התקופה בצורה הכי מדויקת ורחבה שאני יודע לעשות. אני כמעט באובססיביות מצלם כל מה שאני יכול". 

08/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איריס קול
איריס קול  |  צילום: 103FM
Paris