איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"אי אפשר יותר לשחק אותה בת יענה"

ענת דוידוב על החלטת מודי'ס להוריד את דירוג האשראי: "זו הערת אזהרה חמורה שמגובה בניתוח הפוליטי והכלכלי בישראל ומגובה במספרים" • טור אישי


'מניפסט פוליטי, פסימי ומופרך'. כך הגיב שר האוצר בצלאל סמוטריץ' בתגובה לפרסום הדו"ח של חברת דרוג האשראי 'מודי'ס'. ואי אפשר יותר לשחק אותה בת יענה, וזה קורה לראשונה שאנחנו ברמה A2, עם תחזית דרוג שלילית. וזה הדבר המשמעותי. זו הערת אזהרה חמורה שמגובה בניתוח הפוליטי והכלכלי בישראל, מגובה בניתוח גיאופוליטי, ובמספרים. אי אפשר להגדיר את זה מניפסט פוליטי פסימי ומופרך.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, פרסם רחמנא ליצלן תגובה במהלך השבת, ואמר 'הדרוג יעלה ברגע שננצח'. אגב נתניהו פרסם ועם צאת השבת 'חטף' משותפיו החרדים. ואם הורדת הדרוג כל כך לא חשובה, למה נתניהו לא חיכה גם הוא עד מוצאי שבת?

הסבר קצר: נניח שאתם במינוס, אתם משלמים ריבית על המינוס, אם חרגתם מהריבית שאישרו לכם, תקבלו טלפון לא נעים מהבנק שיגיד, נא להקטין את המינוס, אחרת תשלמו הרבה יותר. וזה בדיוק מה שקורה לקופה של המדינה - המינוס - הגרעון גדל, אין שום צפי כרגע לסיום המלחמה, ההוצאות גדלות ואין תכנון לצמיחה.

ראש הממשלה, מר כלכלה, יודע בדיוק איך עושים את זה. הוא כבר עשה תיקון גדול לכלכלה והצליח מצוין. עכשיו זו הקואליציה שהוא שומר עליה שלא תברח. 

11/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב בטור אישי
ענת דוידוב בטור אישי  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image
Paris