ינון מגל ובן כספית

"עם ישראל חי - זה נותן לנו תקווה"

אליהו ליבמן, חבר פורום תקווה של משפחות החטופים ואביו של אליקים שנחטף לעזה, הביע שמחה רבה על חילוץ החטופים מהשבי ושידר אופטימיות לגבי ההמשך


אליהו ליבמן, חבר פורום תקווה של משפחות החטופים ואביו של אליקים ליבמן החטוף בעזה, שוחח עם ינון מגל ובן כספית ב־103fm והגיב לידיעה כי במהלך הלילה חולצו שני חטופים מהשבי על ידי כוחות צה"ל ושבו הבוקר (ב') למשפחותיהם. 

"עם ישראל חי", קרא ליבמן באושר בפתח השיחה. "הודו להשם כי טוב, מזמור לתודה, הריעו להשם. ממש בוקר עם בשורות מאוד מאוד מרגשות ומשמחות. וגם הלב בוכה על שני הלוחמים הגיבורים, עדי ואלון, השם יקום דמם. אנחנו באמונה ובתקווה לאורך כל התקופה הזו, וראינו את זה הלילה, גבורה של לוחמי השב"כ והימ"מ שעשו עבודת קודש וירו כל הלילה כדי להבטיח ולהצליח במשימה. כל גורמי השטח, ראשי זרועות הביטחון, וראש הממשלה והשרים, והקבינט הביטחוני, הקדוש ברוך הוא רוצה שנהיה מאוחדים. הוא רצה את כולם יחד, שנהיה מאוחדים, שנבין שאנחנו עם אחד".

עוד שיתף כי "כרגע אני רואה רק טוב, את אחדות עם ישראל, את החסד, הגבורה, הדברים המופלאים, הכאב, הניצחון, קידוש השם, וזה מה שבא לי להתמקד, לראות את הטוב, לרומם את הרוח של עם ישראל, לראות את הניצחון, השבת כל החטופים ואת האחדות והאהבה שתהיה בינינו. ככל שנרבה אור, נוסיף טוב ועין טובה אחד לשני, כל הדברים האחרים יתמסמסו ובע"ה הטוב ינצח".

על הרגע שבו התוודעו לחילוץ פרננדו ולואיס משבי חמאס, הסביר: "יש לנו מתחילת האירועים קציני צה"ל מלווים אותנו ובארבע וחצי לפנות בוקר הקצין המלווה השאיר לנו הודעה רשמית ומסודרת, שנדע לא מהתקשורת. גם הייתי ער בלילה מכל הדיווחים של הערביים, גם ככה קשה לישון בלילות. התפללו שבאירוע הזה עם ישראל חי ויהיו בשורות טובות והתבשרנו באופן רשמי בבשורות הטובות, המרגשות לעם ישראל ולחטופים".

לסיום הודה ליבמן כי נכון לרגע זה אין מידע חדש על בנו אליקים המצוי גם הוא בשבי חמאס. "אין לנו חדש אבל יש לנו המון תקווה, ובאופן אישי - זה נותן לנו תקווה שבע"ה גם כל החטופים וגם הבן שלנו אליקים. השבת הייתי עם עוד משפחות חטופים, שבת של אחדות, יחד, ארגנו את זה ארגון בשם 'קשר יהודי', והייתה כזו התרוממות רוח. ראינו את האהבה בין עם ישראל ואמרנו שחייב לצאת מזה משהו טוב, ופתאום אנחנו רואים את הבשורה הזו - בע"ה ככל שנהיה מאוחדים ויחד נראה גם ישועות ובשורות טובות".

עריכה: שני רומנו

12/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אליהו ליבמן
אליהו ליבמן  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris