איריס קול

"דווקא לפגוש את העצב עזר לי להתמודד"

הזמרת והיוצרת שי המבר חבקה שיר חדש - 'נגן לי' - שכתבה עוד לפני המלחמה • על ההופעות והקהל שבא בהמוניו: "המוזיקה נותנת את הנחמה, היא חשובה"


הזמרת והיוצרת שי המבר חבקה סינגל חדש - 'נגן לי' - שכתבה מלפני המלחמה אך כעת הוא קיבל משמעות נוספת. בשיחה עם איריס קול שיתפה הזמרת בתהליך היצירה של השיר על רקע מלחמת חרבות ברזל.

"זה שיר געגוע במלואו מה שנקרא", סיפרה. "כשכתבתי אותו הרגשתי שהוא אחר גם בשבילי וגם בכלל, וגם בתוך האלבום, אני חושבת שהוא הלב של האלבום. אני חושבת שכתבתי אותו לפני שנתיים. זה מעניין לראות את השיר הזה בנוסף לשירים אחרים באלבום שמרגישים רלוונטיים".

המבר, שמאז תחילת המלחמה מופיעה בפני משפחות חטופים וחיילים, שיתפה: "ממש יום אחרי האסון מצאתי את עצמי בשתיים-שלוש לפחות הופעות ביום". אשר לפתיחת הקופות הודתה כי "להפתעתי כל הכרטיסים נמכרו מאוד מהר, והבנתי שאנשים צמאים לזה, לשבת ביחד ולשמוע את השירים".

"באחת ההופעות, זה היה יחסית לא מזמן, שם נפלו לי הרבה אסימונים", שחזרה. "נסעתי להופיע לאירוע שעשו לאיתי חן, שהוא חטוף בעזה. הוא שכן שלי מנתניה בתקופה שגרתי אצל ההורים. נסעתי לשם ואז התפתחה שיחה עם נהג המונית, והוא שאל אותי 'את פוגשת הרבה מאוד עצב, את בסדר?' וזו הייתה מהפעמים הבודדות שפתאום נפל עליי, המקום הזה של להסתובב ולפגוש את העצב הזה כשהבן זוג שלי במילואים בכלל". 

על משפחות החטופים והתמודדותם הקשה אמרה: "אני מרגישה שמהמקום שלי מאיך שאני ראיתי אותם, שהם נעים כל הזמן על הציר של התקוווה למקום של הייאוש, למקום של התקווה. יש אנשים שלנו בעזה, זה לא נתפס. צריך לזכור ולהזכיר את זה כל יום, כי זה אחריות שלנו להחזיר אותם".

האזינו לשירה החדש - 'נגן לי'

12/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שי המבר
שי המבר  |  צילום: 103fm
Paris