ינון מגל ובן כספית

ישראל - מוניטין בנסיגה?

צמד המגישים בהאשמות הדדיות על רקע מעמד המדינה בעולם • מגל: "מה שאתם אומרים משרת את האויב" • כספית: "מי שהחליש את ישראל זה נתניהו"


בפתח שעת התוכנית השנייה שוחחו בן כספית וינון מגל על השלכות המלחמה, שזהו יומה ה־130. "בתקופה של בנט ולפיד היית מקריא כמה הכל טוב", ציין ינון. "אני אף פעם לא הקראתי רשימות של להראות כמה רע פה, אף פעם לא הגעתי למצב של חגיגות שדברים רעים. אתם עושים 'הינה הכול קורס', אנחנו מבינים מה קורה פה. היו תגובות מפורשות של חגיגות".  

על הכוחות הנמצאים ביהודה ושומרון בימי המלחמה, אמר: "ברגע הראשון שבו ערבים מיו"ש יוכלו לעשות את זה, זה יהיה יותר גרוע. הם קוראים לכולנו מתנחלים, גם למי שגר בהוד השרון וגם למי שגר בבבלי. זה המצב שבו אנו נמצאים. ככל שנתחבר יותר להכרה שזה המצב, שהם רוצים את כל האדמה, נכנסו תפיסות שטמטמו את מוחו של העם. בדרך הקשה אנחנו מתחילים להתפכח". 

"במשך שנים אכלנו את הלוקשים של מר ביטחון, שהתברר כמר ביזיון", השיב בן. "אני אומר את זה כבר 25 שנה, מה שהולך כמו שרלטן ומתנהג כמו שרלטן הוא שרלטן. אתם ממשיכים לדבר כמו הרב כהנא ולהתנהג כמו שמעון פרס. ואתה מדבר איתי על חגיגות? אתה לא מתבייש? אתם חגגתם כל פיגוע. כל האסונות קורים אצל נתניהו אחד אחרי השני, אבל תמיד מישהו אחר אשם". 

בתגובה הבהיר מגל: "הדברים שאתם אומרים משרתים את האויב. אי אפשר להתחמק מזה. זאת המציאות. אתם אומרים דברים שהאויב משתמש בהם כדי להחליש את ישראל. הצגתם מצג שבו לא תבואו למילואים, תודה שבאתם בסוף. אתה אמרת שלא תשלח את הילדים שלך לצבא". "מי שהחליש את ישראל זה נתניהו", אמר ידידו לשידור. "אתם פשוט מפרקים את המדינה, לא תהיה מדינה".  

13/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm
Paris