ינון מגל ובן כספית

"אירוע החולשה היחיד - הרומן ההיסטורי בין סינוואר לנתניהו"

בן כספית על היחסים מול חמאס ערב 7 באוקטובר • ינון מגל: "לקחתם מדינה שלמה לתהום, אנשים קלטו שהאירוע הלא פרופורציונלי נגד רה"מ גרם לנו נזק"


בפתח התוכנית שוחחו בן כספית וינון מגל על התקדמות המלחמה, שזהו יומה ה־130. "התמונה הכללית היא חיובית ושאנחנו מנצחים, שאנחנו לוחצים אותם והם נשברים, עד הניצחון המוחלט", אמר ינון. "לקרוע להם את הצורה עד שייכנעו. לזכור לדורי דורות את מה שהם עשו לנו, ושאסור להיות חלשים. לעולם הם ירצו לגרש אותנו מפה, צריך לזכור שאנחנו צריכים להיות חזקים מולם גם אם הכול סבבה", הוסיף.

בתגובה השיב בן: "אנחנו יודעים את זה, תמיד ידענו את זה. חמאס הוא דבר משוקץ, באמנת חמאס אין לנו זכות להתקיים, ולכן כשאנחנו זוכרים שאנו צריכים להיות חזקים גם אחרי שיהיה שלום 300 שנה, גם כשנדמה לנו שסינוואר רוצה עכשיו להגדיל את טווח הדיג. אז לא. אסור לתת לו לא 30 מיליון דולר בחודש ולא 30 שקל לשעה. פשוט לא. לגבי הניצחון המוחלט, צריך להדגיש שאין מלחמה שבה מחכים להכרעה וניצחון". 

"הם תפסו אותנו עם המכנסיים למטה אבל זה בכלל לא כוחות, אנחנו מפרקים אותם. הבעיה היא שזה סיזיפי וזה יהיה ניצחון מוחלט בערך כמו הניצחון המוחלט במבצע חומת מגן", אמר בן. "צה"ל נכנס למקומות שהוא רואה לנכון בכוחות מצומצמים. כך זה צריך להיות". 

על המחאות ששבו ועלו אל מעל לפני השטח, אמר מגל: "אנשים קלטו שהסיפור לא נקי, שזה לא הזמן, זה לא האירוע, שזה מאוד פגע במדינה כל השנאה והתיעוב הזה, שכל האירוע הלא פרופורציונלי נגד נתניהו גרם לנו נזק אדיר. ברוך השם שאנשים התפכחו. לקחתם מדינה שלמה לתהום". 

"אני בספק אם היו שלוש מילים נכונות בדברים שלך", הבהיר חברו. "לא איבדנו שום צדקת דרך לשנייה. בסוף אירוע החולשה היחיד שהיה פה - ההתרפסות מול חמאס והרומן ההיסטורי בין סינוואר לנתניהו".

13/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בנימין נתניהו
בנימין נתניהו  |  צילום: תומר אפלבאום/פול
Paris