אודי סגל וענת דוידוב

"הרגשתי את הסכנה בתוך הגוף שלי"

שנית שלום, שניצלה מפיגוע הירי בצומת ראם, שיתפה ברגעים המטלטלים: "תחושה שאת צריכה להימלט מהמקום, ומהר - חשבתי שרודפים אחריי"


בפיגוע ירי קטלני אירע ביום שישי האחרון בתחנת אוטובוס בצומת ראם (מסמיה) שליד גדרה. תושב מחנה הפליטים שועפט במזרח ירושלים שהגיע למקום פתח בירי מסיבי לעבר הנוכחים בתחנה. שי גרטנר ורס"ל (מיל') אורי יעיש נרצחו ועוד ארבעה נפצעו. ענת דוידוב ואודי סגל שוחחו ב־103fm עם שנית שלום, שניצלה מפגיעה לאחר שנורו לעברה שני כדורים, אשר שיתפה ברגעים הקשים והמטלטלים שחוותה רגע לפני כניסת שבת.

"מתאוששת, מעכלת", שיתפה שונית במצבה כעת, ימים ספורים לאחר הפיגוע, ושיחזרה את שאירע: "אני גרה 3 דקות מהצומת, יום שישי, הלכתי לקנות לנכדה שלי חומרי יצירה בקריית מלאכי ועשיתי את דרכי חזרה הביתה. אני עומדת ברמזור לכיוון המושב, הייתי הראשונה בצומת, אני מתחילה לשמוע רעשים שאני אחר כך מבינה שזה בומים, התחלף לירוק, המשכתי ואיך שאני עוברת את התחנה אני שומעת בום. לא הבנתי שזו ירייה, החלון שלצידי התנפץ עליי, מעין ריח שרוף. האטתי, מעין תחושה של 'רגע, מה קורה?', והרגשתי את הסכנה בתוך הגוף שלי".

עוד הודתה כי "הייתי בטוחה שזה עבריינים, לרגע לא דמיינתי לעצמי שזה מגיע עד הבית שלנו. אני רואה מכונית ממולי שניסתה לנסוע לצד ולחזור שוב לכביש, זה עניין של שניות, מחשבות ותחושה שאת צריכה להימלט מהמקום ומהר. נתתי גז, טסתי, כולי מלאה זכוכיות. אני מתקשרת לבת שלי, שהיא גרה לידי, ובקור רוח כדי גם לא להלחיץ אותה וגם להרגיע את עצמי, אמרתי לה 'הייתי בצומת, הזכוכיות התנפצו, נראה לי שירו עליי', וכשאמרתי לה את זה התחלתי לבכות. התחושה זה לנסוע הביתה ומהר".

"חשבת שזה פיגוע?", תהו צמד המגישים, ושנית השיבה נחרצות: "לא, לרגע לא דמיינתי. חשבתי שרודפים אחריי. את שומעת הרבה בחדשות על בלתי מעורבים מבחינת עבריינים, זה היה זה. כשהגעתי הביתה והלכתי להוריד את כל הזכוכיות, ואז אני רואה בטלוויזיה 'פיגוע בצומת ראם', זה היה רגע מטורף. כשהתקשרנו למשטרה והודענו, הם אמרו 'יש דיווחים, אתם לא הראשונים'".

שנית המשיכה וסיפרה על שני הקליעים שנורו לעבר רכבה ובמזל לא פגעו בה. "בשמשה הקדמית, שרק כשהגעתי הביתה הבנתי שיש שם, בכלל לא ראיתי את זה. הייתי כנראה ממש לידו והייתי בזווית, שזה כנראה מה שפוצץ את החלון שלצידי, והיה עוד קליע בדלת של הצד. זה חדר את הדלת ונכנס לדשבורד. אני לא נשרטתי. נסעתי חזרה לצומת כי מז"פ ביקשו שנבוא, היה לי צורך ללכת לשם. גם ראיתי את הגיבור שירה במחבל והודיתי לו".

"אני בן אדם עם קור רוח, שיודע להתנהל במצבי משבר, והנה עוד הוכחה. באמת טיפלתי בעצמי. חשוב לי שכל הסובבים אותי לא ילחצו, אני באמת בסדר, אני מאמינה שמעכלים את זה. זה תהליך, ואני אפילו אקח עזרה כי לפעמים אתה לא יודע מה אתה עובר בעצם. זו ההפתעה, וזה ההלם, הבית שלך, המקום שלך, זה מטורף", אמרה לסיום.

עריכה: שני רומנו

18/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זירת הפיגוע
זירת הפיגוע  |  צילום: נתי שוחט/פלאש90
Paris