אודי סגל וענת דוידוב

"כשהאינטרסים של רה"מ יצטלבו עם החטופים, הם יגיעו"

דני, אחיו של איציק אלגרט החטוף בעזה, ביקר את התנהלות נתניהו • על פרישת רונן צור מהמטה: "אם לא הוא, יכול להיות שלא הייתי מדבר איתכם עכשיו"


דני אלגרט, אחיו של החטוף איציק (יצחק) אלגרט בן ה־68 המצוי בשבי חמאס כבר 140 יום, החל בשבוע שעבר בשביתת רעב בכיכר החטופים. בשיחתו עם אודי סגל וענת דוידוב התייחס לדברים וסיפר על מצבו. 

"אני בסדר, קצת רעב אבל הכול תקין. רבע פיתה, כף גבינה ושותה מים", שיתף אלגרט במצבו והסביר מדוע החליט לפתוח בשביתת רעב: "אני חושב שהגיעה העת לומר לראש הממשלה את הדברים בשיא חומרתם, ואני חושב שאני יכול לעשות את זה רק אם אני ארגיש כמו אחי שם במנהרות. אני מקווה שזה ישפיע. זו עוד אחת מהפעולות. זה כמו בעינוי סיני, טיפה, טיפה, טיפה ואנחנו נפצח".

כמו כן, כאשר נשאל אם נושא החטופים חשוב לראש הממשלה, ביקר: "אם הוא היה חושב שהנושא הזה באמת חשוב והוא מה שנקרא הצלת חיים ופיקוח נפש, הוא היה מביא אותם כבר. הוא לא חושב ככה, הוא עושה כל מיני תרגילים. בסופו של דבר אנחנו מהמרים על החיים שלהם, כל מיני טקטיקות של משא ומתן בזמן שנשים נאנסות שם ואנשים נושמים את נשימתם האחרונה. אנחנו בבעיה, יש פה עניין של פיקוח נפש, וגם השותפים הדתיים בתוך הממשלה בזמן פיקוח נפש של אנשים מתנגדים לעסקאות".

"לראש הממשלה לא אכפת?", המשיכה דוידוב, ואלגרנט תקף: "אכפת לו, השאלה איפה אתה שם את זה בסדר העדיפויות שלך. ברגע שהאינטרסים האישיים שלו יצטלבו עם זה שהחטופים יגיעו הביתה, אז הם יגיעו. כל זמן שהאינטרסים האישיים של ראש הממשלה לא מתכתבים עם האינטרסים להביא את החטופים אז הוא ימשוך את זה, ידליק עוד זירה, ובינתיים אנחנו סופרים רק את החטופים המתים. ולצערי, אנחנו לא מצליחים לפצח את תקרת הזכוכית הזו אצלו". 

על פרישתו של ראש מטה החטופים רונן צור מתפקידו אמר: "אני לא עסוק בזה. מה שמעניין אותי זה איך אני מביא את אחי הביתה. רונן הוא איש יקר, הוא הקים את המטה הזה. אם לא הוא, יכול להיות שלא הייתי מדבר איתכם עכשיו כי לא הייתי יודע איך מדברים בכלל בתקשורת. אני יכול רק להגיד שמי שעשה את מה שעשה פשוט פעל מתוך בורות ומתוך מניעים פוליטיים. אנשים שהתבלבלו, ובמקום להתעסק בלהביא את החטופים הם מתעסקים באגו. חבל". 

"אם הם לא רצו שהמטה יהיה צבוע בצבע שכביכול רונן צבע אותו, אז עכשיו הוא צבוע בצבע שהם צבעו אותו - כי זה בדיוק הפוך, וזה חבל", הדגיש. "שני צבעים יש בפוליטיקה הישראלית. אם לא מצא חן בעיניהם הצבע שרונן צור צבע כביכול, הוא לא פעל לפי מה שזיהו אותו כי המטה היה א־פוליטי לגמרי, ואם לא מצא חן בעיני אנשים מה העמדה הפוליטית של רונן, זאת אומרת שהם בעמדה פוליטית הפוכה. אם הם רוצים לצבוע את המטה עכשיו בצבע אחר, זה מה שהם עושים".

עריכה: שני רומנו

19/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בנימין נתניהו
בנימין נתניהו  |  צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ
Paris