גיא פלג

"אם היו מקשיבים לו אז אולי הטבח הזה היה נמנע"

המאזין הסביר מדוע לדעתו השר איתמר בן גביר היה יכול למנוע את האירועים שהובילו למלחמת חרבות ברזל: "בן גביר אמר שצריך לעשות חיסולים"


"לא ראיתי ולא שמעתי באף אחד מכלי התקשורת שמישהו דיבר על זה שבאותם חודשים שהיו מהומות על הגדר בעזה בן גביר אמר שצריך לעשות חיסולים. יכול להיות שאם היו מקשיבים לו אז אולי הטבח הזה היה נמנע", אמר המאזין שביקש לשוחח עם גיא פלג אודות התנהלותו של השר בן גביר בעקבות המלחמת המתמשכת. לדבריו, "אם לבן גביר היה כדור בדולח הוא היה יכול לראות שהיה מתקיים הטבח הזה, והיה מתפטר. הגנרלים שלנו לא ידעו, אז על אחת כמה וכמה השר בן גביר".

גיא פלג האזין לו ברוב קשב, ואמר: "אתה לא יכול להתייחס לבן גביר כאילו הוא האלוף בריק. הוא בליבת קבלת ההחלטות. מה עושה אדם הגון אם הוא רואה אסון ולא מקשיבים לו? הוא ממשיך בשוויון נפש? או שהוא אומר שהוא לא ממשיך ככה?"

בהמשך ביקש לציין: "איתמר בן גביר, אתה שר בממשלה, ואם אתה רואה שלא מקשיבים לך תשבור את הכלים. ככה מתנהג אדם אחראי. שנינו נסכים שהיה כאן כשל מטורף שהיו לו הרבה שותפים. אין דרך אחרת, צריך להקים ועדת חקירה ממלכתית. אין ברירה, צריך לתחקר את האירוע". 

 

19/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בן גביר
בן גביר  |  צילום: רוי עלימה/פלאש90
Paris