איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"נקודת המוצא שלנו שחלקם המרבי של המפונים יישאר"

אסף בן דב, סמנכ"ל רשת מלונות 'אפריקה ישראל', על החשש שיוציאו מפונים הנמצאים במלונות: "מנסים לווסת בין המלונות שלנו עם האורחים האחרים"


על רקע המלחמה המורכבת והחגים המתקרבים, עולה חשש כי המפונים שמתגוררים במלונות בעקבות המלחמה ייאלצו להתפנות. אסף בן דב, סמנכ"ל רשת מלונות 'אפריקה ישראל', שוחח עם ענת דוידוב ותיאר את ההיערכות של הרשת לקראת חג הפסח הקרוב.

בתחילה ביקש בן דב לציין כי למרות קולות המלחמה והמפונים השוהים בבתי המלון ברחבי הארץ, אזרחי מדינת ישראל עדיין מעוניינים להעביר את ימי החג בחופשה בבית מלון. "יש כרגע ביקוש בעיקר לליל הסדר, ואין עדיין ביקוש לתוך החג. בהחלט יש פניות לא מעטות לאילת, לתל אביב, לירושלים. יש פניות", הדגיש. 

כשנשאל כמה חדרים פנויים יש להם, אמר שכל המלונות שלהם הם עם מפונים, והסביר: "אנחנו משאירים אותם מה שנקרא, ומכבדים אותם. נקודת המוצא שלנו היא שחלקם המרבי יישאר, למרות שיש קצת אי בהירות לגבי זה. נקודת המוצא שלנו היא שהם יישארו. אנחנו מנסים לווסת, אם צריך, בין המלונות שלנו לא עם המפונים אלא עם האורחים האחרים, מה שנקרא".

בהמשך הוסיף לגבי המפונים: "הצפוניים יישארו, זה די ברור. לגבי תושבי הדרום, זה עדיין לא נסגר רשמית מבחינת המדינה, אופציה להישאר עד 7 ביולי. הרשות נתונה בפני התושבים עצמם. אנחנו מבחינתנו אמורים להיערך לשני הצדדים, בין אם יישארו ובין אם לא יישארו".

לסיום נשאל לגבי המחירים לחופשה בפסח, ובישר: "המחירים השנה עומדים על בין 10 ל־15 אחוזים פחות. הדברים הם משתנים ונזילים בהתאם לביקוש ולהיצע. אם נדע שהמפונים יישארו אז מין הסתם המחירים קצת ישתנו".

20/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מלון - אילוסטרציה
מלון - אילוסטרציה  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris