אודי סגל ואלי כהן

'אור שלום' - לא משאירים את אף אחד מאחור

הארגון המסייע לנוער בסיכון מחפש בימים אלה זוגות שרוצים להיות הורי משפחתון • המנכ"לית טלי חלף יצאה בקריאה: "יש ילדים שזקוקים לפתרון הזה"


בעיר אשקלון פועלים כיום חמישה מעונות משפחתיים לילדים ונוער בסיכון של ארגון 'אור שלום'. בשלושה מהם הנשים שבעליהן מגויסים החל מ־7 באוקטובר, מנהלות לבד את המקום. זאת, בניגוד לימים שקטים יותר שבהם תפעול המעון מוטל על שני בני הזוג. כעת הארגון מבקש לפתוח שני מעונות משפחתיים נוספים לילדים ונוער בסיכון באשקלון ובבאר שבע ומחפש זוגות שרוצים להיות הורי משפחתון.

אודי סגל ואלי כהן שוחחו על כך ב־103fm עם טלי חלף, מנכ"לית 'אור שלום', אשר שיתפה בכל הפרטים. לדבריה, "אנחנו מטפלים ב־1,400 ילדים שהוצאו מהבית עקב מצבי סיכון מורכבים ביותר על ידי רשויות הרווחה, והם זקוקים למשהו שהוא הכי קרוב למשפחה, זאת, כדי להישאר בתוך הקהילה. לכן כל התוכניות שלנו הן במודל משפחתי, הורי, קהילתי וביתי".

בהמשך שיתפה כי "יש לנו 22 בתים כאלה ממרכז הארץ עד אילת, כששני בני הזוג הם הציר המרכזי של הבית. הם מנהלים את היום-יום לצד צוות שמלווה אותם ועוטף אותם. לכן כשבני הזוג במילואים, הכול נופל על האישה - יש לנו נשים לביאות". ציינה: "זאת דרך חיים ושליחות ביחד - יש ילדים שזקוקים לפתרון הזה". 

23/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלי כהן
אלי כהן  |  צילום: פתחון לב
Paris