ניסים משעל וטל שלו

"העיקרון שלנו - לאפשר תפילה גם ברמדאן, נקיים באחריות"

ח"כ מיכאל ביטון על סערת הר הבית • על המתיחות בממשלת החירום: "שרים שמנהלים את ביטחון המדינה בתקשורת, לא הסגנון שלנו"


במהלך השבועות האחרונים, נרשמו חילוקי דעות רבים בין חברי ממשלת החירום, לרבות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לחברי מפלגת המחנה הממלכתי.

שר במשרד הביטחון לשעבר, חבר הכנסת מיכאל ביטון התייחס למתרחש בקבינט המלחמה בימים אלה, ואף התייחס להחלטת ראש הממשלה נתניהו לקבל את עמדת השר לביטחון לאומי בן גביר באשר לעליית ערבים ישראלים להר הבית. 

"אנחנו נרצה שהרמדאן יהיה ברמה רגועה, יהודה ושומרון היא חזית נוספת. צה"ל חיסל שם מאות מחבלים, חמאס יו"ש וכוחות אחרים מנסים להוציא משם פיגועים. הדבר הזה לא עתיד להשתנות וההיערכות שלנו גם ברמדאן תצטרך גם לסכל מראש וגם להיערך להגנה חזקה בחג. אני מקווה שהפלסטינים והמוסלמים יבחרו להיות בחג שלהם ולא ליזום גל מואץ של טרור. צה"ל ערוך לדבר הזה", סיפר. 

עוד אמר: "ניהול הכניסה להר הבית הוא דבר רגיש, הוא דבר שיש בו פוטנציאל להסלמה. גנץ ואיזנקוט יושבים בקבינט המצומצם, הם דיווחו לנו שהם יאפשרו כניסה של מאמינים לתפילה בהר הבית, גם ברמדאן עם האחריות הביטחונית לנקוט כל פעולה שתידרש. שרים שהולכים החוצה ומדליפים את כל דיוני הקבינט ומנהלים את ביטחון ישראל בתקשורת זה לא הסגנון שלנו. את פרטי הכללים - כיצד זה ינוהל, אנחנו נחכה ונשמע מהקבינט".

לדבריו, "העיקרון שלנו זה לאפשר תפילה גם ברמדאן, עם הכללים והדרישות של מערכת הביטחון, שב"כ, משטרה, צה"ל ואת הדבר הזה נקיים באחריות. כל שאר הפרטים - כיצד זה יתקיים, הציבור יידע בזמן ובמקום הנכון והדבר הזה הוא דינמי".

22/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיכאל ביטון
מיכאל ביטון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris