ניסים משעל וטל שלו

"החטופים הם לא עניין פוליטי, אי אפשר לשמוע את זה יותר"

ח"כ בועז ביסמוט בתגובה לניסיון להשבת החטופים • על סערת הר הבית: "כל החלטה שמתקבלת היא על מנת להגן על אזרחי ישראל"


על רקע החלטת ראש הממשלה לקבל את עמדת השר לביטחון לאומי באשר להגבלות העלייה להר הבית שיחולו על ערביי ישראל בחודש הרמדאן, הבוקר (ה') אירע פיגוע קשה סמוך למעלה אדומים. חבר הכנסת בועז ביסמוט התייחס לדברים ומתח ביקורת חריפה נוכח דבריו של אלוף (מיל') דן הראל, לשעבר סגן הרמטכ"ל.

"יש לנו כבר נרצח אחד בפיגוע, אז קודם כל תנחומים למשפחה וכמובן החלמה לפצועים", אמר ח"כ ביסמוט בפתח השיחה והוסיף: "אני אגיד דבר אחד, אנחנו במערכה רב זירתית - דרום, צפון ומרכז. לכן, הבוקר, צריך את הברור מכל - כל המדינה חזית היום. אנחנו בימים מאתגרים, אולי מהמאתגרים ביותר שידענו, ואנחנו ננצח במערכה הזו, במלחמה הזו. לא רק כי אנחנו רוצים, אלא כי ישראל יכולה והיא תשיג את זה. אבל אנחנו רואים כולנו את המחיר הכבד. בשבעה באוקטובר לא היה רמדאן, אף אחד לא דן בהר הבית. איך ייתכן להגיד שאין לחימה בעזה כאשר רק אתמול או שלשום עוד הלוויה? ולך תגיד את זה למשפחה. אין מלחמה בעזה? כמה חוצפה".

ח"כ ביסמוט המשיך ותקף: "המערכה ברפיח אפילו עוד לא החלה, איך אפשר להגיד דבר כזה? אי אפשר את השיח של שישה באוקטובר, כולנו יחד, אנחנו במלחמה ואנחנו ננצח בה, אבל אנחנו חייבים להיות מאוחדים. היו מי שאחראי לפיגוע הזה אלה מחבלים מתועבים שלא צריכים סיבה כדי לפגע בנו. מבחינתם כל יום הוא סיבה כדי למחוק את המדינה היהודית, ולא ניתן להם".

כמו כן, כאשר נשאל למה טובות אותן התבטאויות שנויות במחלוקות בנוגע לסוגיית עליית המוסלמים להר הבית במהלך הרמדאן, השיב חבר הכנסת נחרצות: "לא להגיד אמירות מיותרות או כל אמירה שמזכירה את השישה באוקטובר, אנחנו לא שם. לגבי הר הבית זה ברור, ממשלת ישראל לא תיקח כל סיכון ביטחוני ואני יכול להבטיח לך, ישראל מתנהלת באופן אחראי ביותר. את זה אני שומע גם משרים שהצטרפו לקואליציה בעקבות המלחמה".

"אני מבין את הרצון לחפש תירוצים וסיבות, הפיגוע שקרה היום, אתמול, שלשום, ואנחנו נסכל כדי שלא יקרה מחר, וזה מה שכוחותינו עושים יום ולילה, הסיבה לכך היא הרצון של המפגעים המתועבים האלה לחסל את המדינה היהודית. אף אחד פה לא רוצה להעיר אף אחד, להפך, אנחנו מצפים מכל אחד בתקופה הזו לגלות אחריות, ממשלת ישראל נוהגת באחריות וכל החלטה שמתקבלת היא על מנת להגן על אזרחי ישראל, נקודה", הדגיש.

עוד טען כי "יש המלצות של הדרגים הצבאיים, קבינט, ממשלה, ההחלטות שמתקבלות הן לא רק אידיאולוגיות, הן החלטות אחראיות. היה פה פיגוע של מחבלים מתועבים, כל הדברים שהיינו מוכנים לקבל לפני שבעה באוקטובר לא נקבל היום. כאשר כולם מדברים על ה'יום שאחרי' ועל המדינה הפלסטינית כביכול, אנחנו במלחמה כעת, וננצח בה. אתמול המספר 99, ההצבעה בכנסת, 99 חברי הכנסת שהתאחדו יחד, הלוואי וזה יהווה דוגמה ומודל למה שאני רוצה לראות בכנסת ישראל - אחדות של כל המפלגות הציוניות".

לסיום, התעניינו צמד המגישים האם לדעתו ישנו סיכוי למו"מ לשחרור החטופים, וח"כ ביסמוט הבהיר: "צריך להבין, הנושא של החטופים, וצריך לשים לזה סוף אחת ולתמיד, זה לא עניין פוליטי, זה כל הארץ. ללא השבת החטופים לא ניצחנו במלחמה הזו. יש לנו צלקת מהשבעה באוקטובר זה ברור. השבת החטופים זה אחד משלושת היעדים שכולנו מכירים. מספיק לעשות מזה עניין פוליטי, די".

עריכה: שני רומנו

22/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בועז ביסמוט
בועז ביסמוט  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris