ניסים משעל וטל שלו

"ההתבטאויות הקיצונית יכולות להתסיס את השטח"

ד"ר אמיר בוחבוט ('וואלה') על עיתוי הפיגוע הבוקר סמוך למעלה אדומים, ערב חודש הרמדאן: "חמאס מתאמץ מאוד לגלגל פיגועים בעורף המדינה"


במהלך השעה האחרונה אירע פיגוע קשה בכביש 1 בין ירושלים למעלה אדומים, תשעה פצועים במקום. האם עיתוי התקרית, עת ההתקרבות לצום חודש הרמדאן, אינו מקרי? הכתב והפרשן הצבאי ד"ר אמיר בוחבוט ('וואלה') הגיב לדברים.

בפתח השיחה עדכן ד"ר בוחבוט כי מדובר בתשתית טרור שביצעה את הפיגוע סמוך למעלה אדומים. "אנחנו מדברים על רכב שמגיע לכביש 1, שני מחבלים שיוצאים מהרכב, עוד שני חשודים שיושבים ברכב, הם נעצרו. מנצלים את הפקק, מענה מהיר של גורמי הביטחון, הם מנוטרלים. זה החשש של מערכת הביטחון. אי אפשר לנתק את ההתבטאויות של הממשלה בסוגיית הר הבית, הדבר הזה משחק לידי חמאס".

"מדובר בהסתה פרועה סביב הדבר הזה, וכל הגורמים הקיצוניים במרחב, כולל חמאס, מתניע פה דלק גדול מאוד להסתה ודרבון, ואפשרות של פיגועים נוספים", טען. "מניח שבשעות הקרובות נראה מאמץ גדול מאוד של השב"כ לאתר את התשתית הזו, מי עומד מאחוריה. וכאמור, הגברת הביטחון עכשיו על ירושלים, וערים בכלל. זה מצטרף לשיגור הטיל לעבר אילת, להתרעות ביו"ש, וללא קשר למה שקורה עכשיו גם בצפון הרצועה".

כמו כן, כאשר נשאל אם אנו צפויים לגל פיגועים, השיב ד"ר בוחבוט נחרצות: "הייתי דווקא נועץ את ההתרעות החמות והחשש לפיגועים נוספים בסוגיית הרמדאן. השיח סביב מי יעלה ומי לא להר הבית, ההתבטאויות הקיצוניות שלא קשורות להחלטות מקצועיות לקראת הרמדאן - הן אלו שיכולות להצית פה את השטח. אירועים בתוך יו"ש בין מתיישבים לפלסטינים יכולים להבעיר פה את הסיפור. אבל כן, הפיגוע בשעה האחרונה הוא מסוג הפיגועים שיכולים לשמש להשראה לתשתיות אחרות, בין אם מדובר במקומיות או מפגעים בודדים".

"פיגועים מהסוג הזה תמיד הציתו מפגעים בודדים לצאת ולפגע", הדגיש והוסיף: "רמת דריכות וכוננות גבוהה מאוד בכלל. לא היינו צריכים את הפיגוע הזה כדי להבין שהשטח רותח. אנחנו הולכים לקראת ימים מאוד מתוחים, בטח לקראת הרמדאן".

עריכה: שני רומנו

22/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הר הבית - ארכיון
הר הבית - ארכיון  |  צילום: יניב מורוזובסקי/103fm
Paris