ינון מגל ובן כספית

"קלטתי מישהי בורחת, חשבה שתאבד את ידה"

עמית אררט, עד ראייה בפיגוע הקשה במעלה אדומים ואח במקצועו, על הסיוע לפצועים בשטח: "היה לאישה כדור ביד שמאל, דימום מסיבי"


אדם אחד נרצח הבוקר (ה') בפיגוע הירי הקשה בכביש 1 בין ירושלים למעלה אדומים ו־8 נפצעו בדרגות חומרה שונות. עמית אררט, עד ראייה ואח במקצועו, שוחח עם ינון מגל ויוסי יהושוע ב־103fm ותיאר את המתרחש.

"אני פה עדיין בזירת הפיגוע", עדכן אררט ושחזר את הרגעים שבהם הבין שנקלע לפיגוע: "איך שהתחיל הפיגוע נעצרו פה הרכבים, אני בדרך לעבודה שלי, עוצר את הרכב כמו כולם, רואה שפורקים מהרכבים אנשי כוחות הביטחון עם כובעי זיהוי, אני מכיר את חלקם. אני קולט בצד מישהי שבורחת כלפי הירידה, מהניסיון שלי מבין שהיא פצועה. לקחתי איתי מהאוטו את החוסם עורקים החדש, ניגש אליה, יש לה כדור באמה שמאל, פגע לה בעורק, היה שם דימום מסיבי משפריץ, ומצטרף אליי דוקטור, ושנינו מלפפים חזק את החוסן עורקים ומשתלטים על הדימום המסיבי הזה".

אררט המשיך ושיתף: "אחרי שהצלחנו להרגיע את הגברת, היא חשבה שהיא הולכת לאבד את היד שלה, אמרתי לה 'אני אח'. התקשרתי לאחות הראשית של המיון, אמרתי לה את השם של הגברת, שבית החולים יכין לה רופא, שידעו מה להכין לה. נתנו לה לדבר עם בעלה. ואז, כשאני קצת מתחיל לנשום, אני קולט באחד מהרכבים בחורה שקיבלה התקף חרדה. הצלחנו לאתר בזירה פסיכולוגית, אז הפסיכולוגית טיפלה בה, הוציאה אותה מהרכב, לשחרר אותה, גם אותה פינינו מהזירה. אני התמקדתי כמו בבלדה לחובש, לקפוץ ישר על הפצועה".

עריכה: שני רומנו

22/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זירת הפיגוע במעלה אדומים
זירת הפיגוע במעלה אדומים  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris