מיכל דליות

"הפסיכולוגים של הילדים הם קודם כול ההורים שלהם"

המאזין: "אני ואשתי עוברים הליך גירושים, והוא מורכב מאוד לילדיי" • מיכל דליות: "השיח בבית הוא מה שיקבע מה עובר על הילדים שלך מבחינה רגשית"


המאזין, אב אוהב ודואג מאוד, ביקש לשוחח עם מיכל דליות ב־103fm ושיתף במצבו המורכב שמטריד את מנוחתו זה שנה ארוכה. "אני ואשתי עוברים הליך גירושים והוא מורכב מאוד לילדיי, בטח לקטנה שלי, בת החמש. היא עוברת טיפול רגשי, אבל כל פעם שאני נפרד ממנה - קשה לה מאוד", סיפר.

המומחית ביקשה להרגיע אותו והסבירה כי "לא צריך לדבר על 'בית של אבא' ו'בית של אימא' - אלא על 'בית עם אבא' ו'בית עם אימא'. כלומר, הבית הוא של הילדים, אבל פעם עם אבא ופעם עם אימא. השיח הוא מה שישפיע ויקבע מה עובר על הילדים שלך מבחינה רגשית".

עוד ציינה: "המטפלים הרגשיים והפסיכולוגים הם קודם כול ההורים - אם ההורים עושים משהו נכון, הילד מראש לא יהיה 'חולה' מבחינה רגשית. אנחנו הכי משמעותיים במה שקורה לילדים שלנו. שום טיפול רגשי לא יציל ילדה כשאבא ואימא מגלגלים לה עיניים". 

האמור באייטם זה מבטא את הדעה האישית של השדר/ת והוא אינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל מקצוע המתמחה בתחום, ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה ושימוש שנעשים על בסיס התכנים המופיעים באייטם הינה באחריות המשתמש/ת בלבד.
23/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיכל דליות
מיכל דליות  |  צילום: נעם בן גוריון־מוסרי
Paris