אודי סגל וענת דוידוב

"על מה השוטרים האלה כמעט הוציאו לאדם את העין?"

משה רדמן, ממובילי המחאה נגד הממשלה, בביקורת קשה על המשטרה: "משפחות חטופים צועדות עם הלפידים ומפעילים עליהן מכת"זיות"


משה רדמן, ממובילי המחאה נגד הממשלה, נעצר אמש (ש') בהפגנה בצומת קפלן יחד עם עוד 21 מפגינים נוספים. בשיחה עם אודי סגל וענת דוידוב ב־103fm סיפר רדמן על ההתרחשות מנקודת מבטו ותקף את התנהלות המשטרה והממשלה. 

"אני מנסה כל הזמן לדון את המשטרה לכף זכות, אבל אנחנו רואים פה הידרדרות בהתנהלות של המשטרה משבוע לשבוע. מי שהגיע לצומת עזריאלי אתמול, עוד הרבה לפני שהגיעו המפגינים בכלל, היו שם שתי מכת"זיות ופרשים ופלוגות מג"ב. אם תייר היה מגיע לשם ורואה את זה, הוא היה בטוח שהולכת לפרוץ פה באמת מלחמה, זה פשוט הזוי", טען רדמן. 

לדבריו, "אני חושב שבסוף כן רואים בבירור יד מכוונת, לצערי הרב. על מה השוטרים האלה הוציאו לאדם כמעט את העין ושברו לאחרת את הרגל והיא הגיעה למיון ועצרו 21 ועשו את כל הכאוס הזה? על מה? על לשמור את צומת קפלן, אתה לא מדבר אפילו על עזריאלי. בסוף קצין משטרה, בטח ובטח קצין בכיר במשטרה שמנהל שם את האירוע, צריך להפעיל שיקול דעת. לא יקרה כלום במדינה דמוקרטית אם הוא ייתן לאזרחים למחות שעה-שעתיים בצומת בתוך תל אביב נגד כל מה שקורה פה במדינה. שיקול דעת, זה מה שחסר כאן".

ההפגנה הייתה חוקית?
"במדינת ישראל כל הפגנה היא חוקית מבחינת החוק. אין דבר כזה הפגנה חוקית. צריך אישור מהמשטרה בשביל צעדות ולא בשביל הפגנות. בשביל הפגנה אתה לא צריך שום אישור. בכל מקרה, בגלל שהייתה במה בקפלן, אז ההפגנה הייתה בתיאום עם המשטרה. מטה המאבק תיאם את ההפגנה וגם עוברים אישורים כדי להקים את הבמה".

כלומר אתם הצטרפתם למטה המאבק.
"כן, זו הפגנה שאורגנה על ידי 'חופשי בארצנו', מטה המאבק, ותואם על ידם עם המשטרה. בסוף, מה שהפריע מאוד למשטרה זו הירידה שלנו לצומת קפלן, וגם פה, אני אומר עוד פעם, שיקול דעת. אתה רואה משפחות חטופים שגם מגיעות עם לפידים. באיזה עולם מעוות הגענו לכזו רמה מוסרית שמפעילים עליהם מכת"זית כשהם צועדים? משפחות חטופים צועדות עם הלפידים ומפעילים עליהן מכת"זיות. אתה רואה שיש פה היעדר שיקול דעת, וזה גם מתחבר למה ששמענו את השר בן גביר אומר בערוץ 14 לפני כמה ימים, 'אם לשוטר עושים שיימינג כי הוא תקף מפגינים או הייתה עליו כותרת ב'הארץ', שיבוא אליי, אני אדבר איתו על קידום'. הוא אמר את זה בקולו, זו אפילו לא קונספירציה,. אני לא מצליח להבין איפה היועמ"שית, הוא אמר בקולו 'אני מקדם שוטרים שמרביצים למפגינים', הוא אמר את זה".

"חושבים שכשהציבור יושב בבית ורואה את הדבר הזה, הוא יירתע בשבוע הבא"

בהמשך הסביר על הסיבות להתנהלות המשטרה, כהגדרתו. "הם מנסים להרתיע את הציבור. בסוף, רוב הציבור בישראל הוא ציבור נורמטיבי, והם חושבים שכשהציבור יושב בבית ורואה את הדבר הזה, הוא יירתע בשבוע הבא, אבל מה שהציבור בישראל הוכיח מאז ינואר שנה שעברה זה שהוא בדיוק הפוך ממה שבן גביר חושב, ככל שיכו יותר וככל שיפעילו יותר מכת"זיות וככל שיחשבו שהם נוקטים איזושהי יד קשה יותר, אתה תראה כמויות יותר גדולות. אני מבטיח שבשבוע הבא ההפגנה בקפלן תהיה פי כמה וכמה יותר גדולה", אמר. 

"אני מסכים שהחטופים זה המאבק הכי חשוב אבל - א', אני באמת לא מאמין שממשלת בן גביר-סמוטריץ' יכולה להחזיר אותם. אני חושב שנתניהו רק מורח זמן. מצד אחד יש לו את גנץ ואיזנקוט, ומצד שני יש לו את סמוטריץ' ובן גביר, הוא לא יצליח להביא עסקה משיקולים פוליטיים", הוסיף. 

לטענתו, "אני חושב שבממשלה הזו הם לא יכולים לחזור וככל ש-או יילכו לבחירות ואז נתניהו ישתחרר מהשיקולים הפוליטיים, כי אז הוא לא חייב לבן גביר וסמוטריץ', והוא ירצה להביא הישג לבחירות, אולי הוא יחזיר את החטופים, ואם לא, אז לצערי הרב, רק בממשלה הבאה".

"העתיד של נתניהו תלוי היום בשני האנשים האלה (בן גביר וסמוטריץ'). לא בכדי נתניהו הפך את הממשלה הזו לממשלת 'כהנא חי'. העתיד הפוליטי שלו, וכנראה גם העתיד הפלילי שלו, תלוי אך ורק בבן גביר כרגע, ובן גביר מבין את זה מצוין. בסוף אנחנו רואים חיילים שנופלים בקרב כי נתניהו, משיקולים פוליטיים, נמנע מלדון ביום שאחרי, הגיע עם איזושהי תוכנית איזוטרית והזויה. יש הרבה דברים שמתנהלים פה בצורה מסוכנת שיכולה לפגוע בנו לעוד הרבה שנים. אנחנו לא יכולים לעמוד מנגד ולהגיד 'הלוואי שהם יחזירו את החטופים' ובינתיים ניתן למדינה להידרדר מדחי אל דחי", סיכם.

עריכה: אמיתי דואק 

25/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מתוך ההפגנה אתמול
מתוך ההפגנה אתמול  |  צילום: איתי רון/פלאש90
Paris