בן כספית ואריה אלדד

"לחמאס ברגע זה אין אינטרס להגיע לעסקה עם ישראל"

ראש חטיבת שבויים ונעדרים במוסד לשעבר רמי איגרא על עסקת החטופים המתגבשת: "לעניות דעתי, חמאס רוצה שנתקוף ברמדאן"


אופטימיות זהירה נרשמה במהלך הימים האחרונים נוכח ניסיונות גיבושה של עסקת חטופים נוספת משבי חמאס. על פי פרטיה, ישוחררו כ־40 חטופים, נשים, מבוגרים וחולים, תמורת עשרה מחבלים על כל חטוף, במהלך הפוגה של שישה שבועות בלחימה.

"בסוף אלוהים הוא בפרטים. אנחנו כבר עוסקים ביום שאחרי במידה מסוימת, כי השאלה הראשונה תהיה אם חמאס יהיה במשחק", טען. "אין מצב כזה, לחמאס ברגע הזה אין שום אינטרס להגיע לעסקה עם ישראל, והוא רוצה לשמור את המורשת שהוא רוצה להנחיל ב-7 לאוקטובר. השאלה היא מה יותר חשוב להם, השרידות הפיזית או שרידות המורשת. אם המורשת חשובה יותר ובשבילה נכנסו ל־7 באוקטובר, חמאס ימשיך בלחימה עד שימות על חרבו".

עוד הוסיף ואמר כי: "לעניות דעתי, חמאס רוצה שנתקוף ברמדאן, שנעשה אירוע הומניטרי קולוסלי בזמן דתי כדי שהוא יהפוך את ישראל למוקצית מחמת מיאוס בעולם, וזה חלק משלבי הכחדתה של ישראל וחיסולה. אנחנו מתעסקים עם גוף דתי ג'יהאדיסטי, יש לו מטרה דתית ולא לאומנית. אם סינוואר ייצא להפוגה וממנה להסדר עם ישראל שכולל את הגלייתו, הוא איבד את כל המוניטין של חמאס. אני מעריך שלמרות שכולם בשר ודם וייתכן שסינוואר מפחד כמו כולם, הוא משרת רעיון גדול, ואת הרעיון הזה הוא לא יכול לזנוח. הוא היה יכול כבר להציל את חייו אך לא עשה זאת". 

עריכה: מיכל קדוש 

25/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris