בן כספית ואריה אלדד

"שני הצדדים רוצים להימנע מהידרדרות טוטאלית"

אלוף (מיל') איתן בן אליהו, מפקד חיל האוויר לשעבר, על המתיחות בצפון, שכללה גם תקיפה ישראלית 100 ק"מ מהגבול: "עד עכשיו לא ראינו כזה אירוע"


המתיחות בצפון עולה מדרגה: חיזבאללה הפיל היום (ב') כטב"ם ישראלי, לאחר מכן הודיע צה"ל כי תקף בבעלבכ - 100 מטר מהגבול בין לבנון לישראל. בשל הידיעה ביקשו בן כספית ואריה אלדד לשוחח עם אלוף (מיל) איתן בן אליהו, לשעבר מפקד חיל האוויר, שהתייחס לנושא.

"מהתחלה עשינו הבחנה בין עזה לבין הצפון, שאמרנו שבעזה יש לנו חופש טיסה מוחלט ואילו בצפון זה נתון בסימן השאלה. לאט לאט הייתה פה זחילה, והיום בבוקר היה ירי לעמק יזרעאל שזה רחוק מאוד, הדבר השני הוא שהם ידעו שאם הם ישתמשו בנ"מ, אז אנחנו מייד נשמיד אותו, כמו שקרה היום", אמר. 

לדבריו, "לכן מבחינתם, במסגרת המגבלות ששני הצדדים הטילו על עצמם, עד עכשיו לא ראינו כזה אירוע. באופן עקרוני, מבחינה טכנית, מטוס בגודל כזה או מל"ט בגודל כזה שטס בגובה כזה, טכנית ניתן להפיל אותו".

עוד אמר: "כל האירוע הוא תחת המגבלות שהצדדים שמו על עצמם, שאנחנו לא מרחיקים מבחינת הטווח, אנחנו לא משמידים את הסוללות, הם לא יורים וגם הם לא מתרחקים מבחינת הטווח. הדברים האלה הבוקר, בזחילה, הם נחצו והם גררו את ההידרדרות. מה שמעניין זה שעדיין למרות כל ההידרדרויות האלה, הרצון של שני הצדדים להימנע מהידרדרות טוטאלית עדיין שומרים אותם במגבלות האלה".

26/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חסן נסראללה
חסן נסראללה  |  צילום: Dan Kitwood/Getty Images
Paris