אודי סגל וענת דוידוב

"מוודאים שלעד אחרון החיילים יש את המידע לגבי איך מצביעים"

אל"מ עינת רץ, מפקדת מרכז תעסוקת עובדי צה"ל וקצינת הבחירות של צה"ל, על הבחירות המקומיות בקרב החיילים: "מתייחסים לזה כאל מבצע צבאי לכל דבר"


היום (ג') יופעלו בצה"ל קלפיות מיוחדות על מנת לאפשר לכלל המשרתים, בשירות סדיר ובשירות מילואים פעיל, לממש את זכות ההצבעה לבחירות המקומיות. ענת דוידוב ואודי סגל שוחחו על כך ב־103fm עם אל"מ עינת רץ, מפקדת מרכז תעסוקת עובדי צה"ל וקצינת הבחירות של צה"ל, אשר שיתפה בעבודתה החשובה.

"יש לנו כאלף קלפיות שחלקן נפתחו כבר לפני שמונה ימים כדי לאפשר לכלל הסד"כ, בסדיר ובמילואים, לממש את הזכות. אין תפקיד כזה בשגרה, התפקיד שלי בשגרה הוא ראש מרכז תעסוקת עובדי צה"ל, ואנחנו בחודשים האחרונים במוכנות ספציפית למערכת הבחירות הזו", סיפרה. "כמו מבצע צבאי לכל דבר ועניין, מינוי חברים, הכשרות, הדרכות, תקשורת פנים, לוודא שעד אחרון החיילים יש את כל המידע הרלוונטי לאיך מצביעים בצה"ל, איפה יש קלפיות ניידות והיכן נייחות".

עוד שיתפה כי "בצה"ל בגלל שהאוכלוסיה היא מכלל הארץ, הפתקים הם פתקים ריקים. בכל קלפי יש שלושה אינדקסים בפילוח לוועד מקומי, מועצה ורשות, עם אלפון מאוד מסודר לפי הא'־ב', כולל יכולת לסרוק בבסיסים שיש ניידים קוד כזה שמביא אותך לאתר עם כלל המועמדים. זה יחסית קליל, כי האינדקס מאוד ברור. נכנסים לעיר ורואים את כלל רשימות המועמדים, ורושמים את זה בכתב יד".

על היענות החיילים להצביע בבחירות לרשויות המקומיות אמרה: "נתון ההצבעה עד עכשיו לא היה מאוד גבוה. הקלפיות נפרסו בעיקר ברצועת עזה ובגזרות הלחימה. הדבר היותר חשוב שווידאנו והנגשנו את היכולת של כל אחד ואחת לבחור. זה בערך 40 אחוז הצבעה מכל מי שיכל להצביע. שאפנו ליותר".

עריכה: שני רומנו

27/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


קלפי בחירות - ארכיון
קלפי בחירות - ארכיון  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris