אודי סגל וענת דוידוב

"הוא נלחם כגיבור - עוד נרקוד בחתונה שלו"

שבעה לוחמים נפצעו קשה בתקרית בזייתון, שבה נפלו יפתח שחר ואיתי סייף ז"ל • לאה שפיץ גולדנהירש, אימו של ארי שנפצע בפיצוץ, עדכנה במצבו


הבוקר (ד') הותרו לפרסום שמותיהם של רס"ן יפתח שחר, מפקד פלוגה בגדוד צבר של גבעתי, וסרן איתי סייף, מפקד מחלקה בגדוד, שנפלו בתקרית בעיר זייתון שברצועת עזה. שבעה לוחמים נוספים מהחטיבה נפצעו קשה כתוצאה מהפיצוץ. לאה שפיץ גולדנהירש, אימו של ארי, אחד מהפצועים בתקרית, עדכנה במצבו.

"ארי פצוע קשה, אבל הוא ילד חזק, הוא גיבור", אמרה. "נלחם כמו גיבור, זו לא פעם ראשונה שלו בעזה, ואנחנו עוד נרקוד בחתונה שלו. אנחנו מאמינים בזה. אני רוצה להתחיל עם העצב העצום עם נפילתו של המ"מ שלהם, הוא היה המ"מ של החבורה הזו מאז שהתגייסו. ליווה אותם בכל ההכשרה, בכל הכניסות לעזה. היה בחור עם מנהיגות שקטה אך החלטית. הם הלכו אליו באש ובמים, וזה אחד הדברים שאנחנו חוששים שהוא יתעורר, לספר לו את זה. זו תהיה מכה מאוד קשה".

עוד שיתפה כי "הוא תכף נכנס שוב לניתוח, נפצע מאוד קשה בגפיים וביד. צריך הרבה תפילות, עדיין לא יציב, קיבל 15 מנות דם. לכן אחד הדברים שאנחנו מבקשים, מי שיכול שילך לתרום דם. אני יודעת שאתמול תרמו חברים שלנו וחברים שלו. מי ששומע אותנו שילך לתרום, שנוכל לפחות לזכותו, שנשלים את הדם שהוא קיבל. אנחנו נמצאים פה בסורוקה, רופאים נהדרים, אחים ואחיות תומכים, המערכת הצבאית גם, כולם תומכים. אין לי מילה חוץ מלהודות על כל הטיפול המסור שהוא מקבל".

"נעבור תקופה קשה, הוא יעבור תקופה קשה, אבל הוא ילד חזק ממשפחה חזקה. הוא עשה שביל ישראל בתיכון, והחלום שלו שהוא היה אמור לסיים את השירות הצבאי לעשות שוב שביל ישראל - אנחנו נמצא את הדרך. הוא יחיה חיים מלאים וטובים, אנחנו מאמינים בזה, הוא יעבור שיקום ארוך", ציינה.

לסיום שחזרה את הרגע שבו נודע לה על פציעת בנה. "אנחנו היינו בדרך, כל המשפחה שלי, והתקשרו אלינו כשהיינו בנסיעה לדרום, המשכנו לסורוקה. היו לנו עוד ילדים בבית, ארי הבכור מחמישה ילדים. אספו אותם כדי לקחת אותם להיות איתנו. כולם התייצבו פה, באו להיות איתנו".

עריכה: שני רומנו

28/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ארי גולדנהירש
ארי גולדנהירש  |  צילום: באדיבות המשפחה
Paris