ינון מגל ובן כספית

"אני תמיד אומר שמי שלא לומד שיתגייס, אבל צריך לראות שעושים את זה בתהליך"

ינון: "החרדים יודעים שינון שירת בצבא ורואה בזה זכות גדולה" • יוסי: "אם ינון ששירת בסיירת מטכ"ל אומר 'לא להתגייס', אז הם חושבים שלא צריך"


בפתח השעה השנייה המשיכו ינון מגל ויוסי יהושוע לדון בחוק הגיוס החדש. "בהקשר של המסגרות הקטנות של הצבא, שים לב, לא רק שהצבא הגיע קטן, הצבא גם מאבד לא מעט מפקדים ולוחמים, ועוד אלפי פצועים. מה שקרה אתמול, צריך למלא את השורות. אתה מכיר את המספרים, אנחנו נסיים את השנה עם 12 אלף נכי צה"ל. לא רק שהיחידות קטנות, צריך למלא את השורות, איך אתה עושה את זה? כמה אתה יכול להעמיס על המילואימיניקים? עכשיו לעשות את זה".

יהושוע טען עוד כי "לא אכפת לך, שישרתו, תשאיר אותם, חמש חטיבות, תשחק אותם. אתה, רק אם נפיל את האבן הזו של ינון מגל בסיפור הזה, הכול יסתדר". מגל ביקש לציין כי "החרדים יודעים שינון ציוני, שינון שירת בצבא בקבע, שהוא רואה בזה זכות גדולה". יהושוע השיב: "אם ינון ששירת בסיירת מטכ"ל אומר 'לא להתגייס', אז אנחנו לא צריכים. הם שולחים אותי אליך".

ינון המשיך ואמר כי "אף פעם לא אמרתי להם שלא להתגייס, להפך, אני תמיד אומר 'מי שלא לומד - שיתגייס', כמה פעמים אני אגיד את זה? מי שלא לומד, שיתגייס. רק אני אומר שצריך לראות שעושים את זה בתהליך, בזה שרוצים אותם. אחד כלפי השני, רוצים אתכם, מכינים יחידות, יהיה לכם מקום טוב, תוכלו לשמור על אורח החיים שלכם, נסדר את הדברים האלה. לארגן, לאט לאט, מלמטה".

והוסיף בזעם: "יש קמפיין חרדי שמגייס אנשים לאט לאט. לא בכוח, בג"ץ רק מפריע, וכל האחים לנשק האלה, שאין להם בושה לדבר על סרבנות ואי גיוס כשהם דיברו על סרבנות לפני דקה. שישתקו, הם רק מזיקים. זה מה שהם רוצים, כמו שהם ניצלו את הכוח שלהם בצבא בשביל אינטרס פוליטי בזמנו. כל מי שנגע בסרבנות שלא ידבר בכלל על החרדים, איבד את זכות הדיבור שלו על החרדים. אתה לא מסכים איתי?". יוסי הגיב כי "אמרתי לך לא פעם, יש טעם בדבריך. לפעמים יש, לפעמים אין. כשאתה צודק אתה לא טועה, זה קורה לפעמים. הם לא צריכים להוביל את הדגל הזה". ינון סיכם: "הם באים מדברים, הסרבנים האלה".

28/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל
ינון מגל  |  צילום: 103fm
Paris