איפה הכסף
עם ענת דוידוב

לא נרדמת תל אביב

ענת דוידוב על תוצאות הבחירות לעירייה של העיר הגדולה: "מכל הקמפיין המאוחד של הליכוד ועוצמה יהודית, בסוף אולי יהיה נציג אחד במועצה"


הבחירות לרשויות המקומיות מאחורינו. תוצאות סופיות יהיו ביום שישי. בינתיים תל אביב לפחות תישאר תל אביב יפו, כמו שראש העיר הנבחר בפעם השישית רון חולדאי מקפיד לקרוא לה.

סיעת יש עתיד, שהיא עכשיו השנייה במספר החברים, תסתפק בשישה חברים במועצת העיר, לאחר שנכשלה בהחלפת חולדאי במועמדת אורנה ברביבאי. תל אביב נשארת תל אביב.

לקראת קמפיין הבחירות לכל הרשויות, הליכוד ועוצמה יהודית התאחדו לריצה משותפת. הרשימה המאוחדת הניבה בתל אביב כבר בתחילת החודש קמפיין שמוכר לנו מתקופה אחרת, ושסיסמתו הייתה: "השמאל שכח מה זה להיות יהודי". בקמפיין הזה היא התחלפה ב"שכחתם מה זה יהדות".

כרזות נתלו על גבי מיניבוסים שחוצים את העיר לאורכה ולרוחבה, ובעמוד הפייסבוק של התנועה בתל אביב נכתב ציטוט: "הליכוד עוצמה יהודית כאן כדי לשמור על המסורת היהודית, על בתי הכנסת, ועל המרחב הציבורי שאפשר להניח בו תפילין"... וכו'.

זוכרים מה היה פה רגע לפני שבעה באוקטובר. למה לחזור לשישה באוקטובר? למה להסית? אפשר לקיים פה יהדות בסובלנות, כמו שרק תל אביב יודעת.

מכל הקמפיין המאוחד של הליכוד ועוצמה יהודית, בסוף אולי יהיה נציג אחד במועצה.

תל אביב נשארת תל אביב. לא נרדמת, פלורליסטית, סובלנית ודמוקרטית. לפחות בינתיים לא נרדמת בשמירה.

 

28/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום אילוסטרציה: Ingram Image
Paris