איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"לא נוכל להמשיך לארח את המפונים"

בחצות יפקע מתווה מימון שהות המפונים במלונות • אושרי דרעי, מנהל רשת מלונות בראון המארחת כ־300 מפונים, הבהיר: "הנזק שנגרם לנו זה חוסר ודאות"


הלילה (ה') בחצות יפקע מתווה מימון מפוני הצפון והדרום למלונות, ונכון לרגע זה הממשלה טרם הודיעה אם היא מאריכה את המתווה או לא. ליאת רון ואריה מיליניאק שוחחו על כך ב־103fm עם אושרי דרעי, מנהל רשת מלונות בראון המארחת כ־300 מפונים, שהתייחס לדברים.

"אנחנו מחכים בסבלנות כבר הרבה זמן להחלטה מהממשלה", אמר דרעי בפתח השיחה והוסיף: "מבינים גם את המצב, אנחנו לא חיים בשוודיה, אנחנו חיים במדינה שיש בה כמה אתגרים. אבל אנחנו מאוד רוצים לקבל את ההחלטה של הממשלה ומקווים שנקבל אותה כמה שיותר מהר. אנחנו מעריכים שתהיה החלטה להאריך למפונים. לא דיברנו עם המפונים על אפשרות שנוציא אותם חלילה או משהו בסגנון".

על הנזק שנגרם למלונות בעקבות המצב הסבוך שאליו נקלעו, שיתף: "הנזק שנגרם לנו זה נזק של חוסר ודאות, אנחנו מבחינתנו נמצאים עם מפונים בחלק גדול מבתי המלון שלנו, ואנחנו ממשיכים לארח אותם כרגיל. גם אנחנו בתוך הסירה הזו עם הרבה מאוד קונפליקטים עם המפונים, בסוף זה היה פרויקט גדול מאוד".

"מקומות קטנים כסף קטן, מקומות גדולים כסף גדול. כשמעכבים לך תשלומים של כמה מיליונים טובים על בירורים ורואי חשבון שבודקים שאין כפילויות, שזה מובן אבל יש חוסר גמישות, והרבה פעמים הכסף שלנו נעצר ויצר בעיות קשות של ספקים וכו'", הדגיש. "על מי נאיים, על המפונים? על המפונים לא נאיים, אבל לא נממן את המפונים, אנחנו לא מסוגלים".

עוד הבהיר כי "אנחנו ניתן, אני מניח, יום יומיים לממשלה להוציא את ההחלטה להארכת ההסכם עם המפונים ועד איזה תאריך, ואם לא נקבל תשובות - לא נוכל להמשיך לארח אותם. לא נוכל לארח אותם ללא תשלום, אנחנו מאכילים אותם שלוש ארוחות ביום".

עריכה: שני רומנו

29/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מלון (אילוסטרציה)
מלון (אילוסטרציה)  |  צילום: גילי יערי/פלאש90
Paris