אודי סגל וענת דוידוב

תקווה חדשה התפצלה מהמחנה הממלכתי

השר גדעון סער הודיע על כך בכנס פעילים של מפלגתו • בשבוע שעבר התראיין ל'שבע תשע' ולא הסתיר את הביקורת על גנץ והבידול בין המפלגות


השר גדעון סער, יו"ר תקווה חדשה, הודיע הערב (ג') בכנס פעילים על פירוק המחנה הממלכתי: "הגעתי להחלטה לאחר התייעצות ועל דעת חברי לסיים את השותפות עם מפלגת כחול לבן ולהקים מחדש לאלתר את סיעת תקווה חדשה". בשבוע שעבר שוחח ח"כ סער עם אודי סגל וטל שלו ב'שבע תשע' ב־103fm והתייחס בין היתר לבידול בין תקווה חדשה לכחול לבן, זה לפני שהודיע על פיצול. 

"תקווה חדשה וכחול לבן הן שתי מפלגות שונות שיש ביניהן הבדלים ושקיבלו החלטה על ריצה משותפת בבחירות הקודמות. קיימנו דיונים שעוסקים בסוגיה של היום שאחרי. כרגע מה שחשוב הוא לדבר על איפה שאנחנו עומדים במלחמה. כדי לממש את היום שאחרי אנחנו צריכים לממש את יעדי המלחמה, וכרגע אנחנו רחוקים מכך", טען סער באותו ריאיון שערך בשבוע שעבר לקראת נסיעתו של גנץ לארה"ב, זאת למורת רוחו של ראש הממשלה נתניהו. 

"אני אומר בצורה הברורה ביותר - הנורמה היא ברורה, נסיעה מדינית של שר דורשת אישור של ראש הממשלה, ולפי מה שאני מבין זה לא קרה", הוסיף סער והדגיש: "במובן הזה בהחלט גנץ טעה. מצד שני, נתניהו טעה כשהוא נתן את ההנחיה לשגריר להחרים את הפגישות של גנץ בוושינגטון. במערכה המדינית נדרש תיאום, אני בטוח שגנץ יכול לסייע ומסייע, עצם ההצטרפות שלנו חיזקה את ישראל במערכה המדינית מול הקהילה הבין־לאומית, אבל אני בעד לעשות את זה בדרך ממלכתית נכונה".

אשר ללחימה ברצועה, אמר באותו ריאיון: "אני לא מקבל את זה שזה עניין של שנתיים-שלוש, כל עניין של מתיחת הזמן הוא הבעיה. רפיח הייתה צריכה להיות מזמן מאחורינו ואז היינו במקום אחר, צריך להבין מה מעכב את מה". סער ביקש להבהיר כי "אינני חושב שהליכה לבחירות תעזור לנו להשיג את יעדי המלחמה. אני חושב שצריך להתמיד ולהיות נחושים במערכה להשגת יעדי המלחמה. אני בעד הקדמת בחירות, אבל אני לא חושב שצריך להקדים את הבחירות באמצע מלחמה".

לסיום ביקר השר סער את שר החינוך יואב קיש בסוגיית פרס ישראל והסביר: "שר החינוך טעה טעות חמורה בשיקול הדעת, פגע במעמד של פרס ישראל, שהוא גם המעמד של המדע והתרבות בחברה שלנו. אני מצפה ממנו לחזור בו, אני חושב שזה עדיף על התבצרות בהחלטה שגויה. אני לא בטוח שההחלטה הזו תעמוד בביקורת השיפוטית".

12/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גדעון סער
גדעון סער  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris