ינון מגל ובן כספית

"בהסכם אוסלו נרשם שקבר יוסף הצדיק הוא לישראלים בלבד"

נפתלי שובו בנים, חסיד ברסלב שניסה אמש (א') להיכנס לקבר יוסף, על הירי לעברם עם היציאה משכם • התרעם: "זה בגלל שצה"ל הביא נשק לרשות הפלסטינית"


אמש (א') עשרות מתפללים שהגיעו לקבר יוסף ספגו ירי מצד פלסטינים עד שצה"ל חילץ אותם מהאזור. ינון מגל ובן כספית שוחחו ב־103fm עם נפתלי שובו בנים, חסיד ברסלב ואחד מהמתפללים שהגיעו לקבר יוסף, שהתייחס לדברים.

"אני כ־11 שנים חודר לקבר יוסף הצדיק פעמיים בשבוע ככל האפשר. אנחנו חודרים לעיר שכם בצפון השומרון", הסביר. "אתמול ארגנו עשרה מיניבוסים ועוד עשרות כלי רכב להגיע. בהסכם אוסלו נרשם שקבר יוסף הצדיק הוא לישראלים בלבד ולא בשליטת הרשות הפלסטינית. צה"ל ברוך השם לא צריך לחלץ אותנו, אנחנו מסתדרים טוב מאוד בלעדיו. הוא רק יכול להזיק. אנחנו נוסעים למקום שעם ישראל הוא חלק מההיסטוריה שלו, המקום הכי קדוש, קבר יוסף הצדיק".

עוד טען כי "כל זה בגלל שצבא ההגנה לישראל הביא את הנשק לרשות הפלסטינית. אחד הדברים הם לא להפקיר יישוב בארץ ישראל. פעם ראשונה שנפגעתי, אתמול נסעתי עם רכב ואילו לא הצבא היה מעדכן את השוטרים הפלסטינים והם היו מעדכנים את כוחות הנוח'בה שלהם בתוך שכם, אתה לא צריך להיכנס לשכם, אתה יכול לראות את הנשק שלהם ואת הכדורים חודרים לבתים של יהודים. יוסף הצדיק שומר מאוד מאוד מאוד".

04/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


קבר יוסף - ארכיון
קבר יוסף - ארכיון  |  צילום: נאסר איסטנייה/ פלאש90
Paris