אראל סג"ל

"מישהי שמגישה תלונה באופן אינטימי, וזה הופך לנחלת הכלל"

כתב המשפט אבישי גרינצייג ('גלובס' ו'כאן 11') עם הפרטים על חשיפתו בנוגע לפרשת ההטרדות המיניות של אבנר הופשטיין והתערבות הגורמים בפרשה


עם חשיפתו של אבישי גרינצייג, כתב המשפט של 'כאן' ו'גלובוס', מתעוררות שאלות קשות בנוגע לפרשיית התלונות על הטרדות מיניות של העיתונאי אבנר הופשטיין. בשיחה עם אראל סג"ל וליאת רון הסביר גרינצייג את הבעייתיות במקרה. 

"לפני כמה שנים פורסם תחקיר על ידי אתר 'פוליטיקלי קוראת' בענייני התעמרות, הטרדות מיניות בגלי צה"ל. היו שם טענות של שתי חיילות בנות 18 שעבדו בגלי צה"ל, והן טענו שהופשטיין התנהל בצורה חמורה כלפיהן", אמר והוסיף: "אני לא יודע אם היה או לא היה, מה שמעניין זה שהופשטיין הגיש תביעה נגד מי שפרסם, נגד האתר, נגד חדשות 13, ונגד לוינסון. הגיעו אנשים מאוד נכבדים כעדי תביעה, עדים מטעם הופשטיין - נורית, העורכת המיתולוגית, הממונה על הטרדות מיניות בגלי צה"ל, אחראית משאבי אנוש, הדס שטייף".

על התערבותה של הדס שטייף בפרשה וידיעת פרטים ספציפיים שלא היו אמורים להיות חשופים, הסביר: "היא אומרת, 'אני כבכירת הכתבים, יש לי זכות, באתי לשאול מה שלומה וכו', למרות שזה תוך כדי בבדיקה. ואז היא עושה את הבירורים שלה וחוזרת עוד הפעם לאותה המתלוננת, ובסופו של דבר הדס שטייף גם מעבירה את המידע לנורית, ואז גם נורית, גם הממונה על הטרדות מיניות, גם שטייף, שלושתן מעידות לטובת הופשטיין. יש פה מישהי שמגישה תלונה באופן אינטימי לממונה, וזה הופך לנחלת הכלל.".

"מעבר לכך, גם התברר שאותה טניה, שהייתה ממונה, מספרת איך היא טיפלה, ומה מתברר? היא הייתה בחופשת לידה, מי שבדק את כל העניין היה מפקד גלי צה"ל. זה משהו שאי אפשר לתפוס אותו. היא כותבת בתצהיר 'אין לי ספק שהוא לא התכוון להטריד מינית, מההיכרות שלי איתו בגלי צה"ל', זה נשמע משנות השישים אולי. זאת הממונה על מניעת הטרדות מיניות. מבחינתי, באמת שאני לא עוסק בשאלה אם הוא באמת הטריד או לא, אני מדבר על מה שעולה, ההתנהלות", הדגיש.

עריכה: שני רומנו

04/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בית המשפט, ארכיון
בית המשפט, ארכיון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris