גיא פלג

"שיא השיאים זה הציוץ דווקא בעניינו של בני גנץ"

בפתח התוכנית מתח גיא פלג ביקורת על הציוץ של יאיר נתניהו הנוגע לאבטחת השר בביקור בארה"ב: "כל כך יהיר שלא הבין שזה יתהפך עליו ועל אבטחתו"


גיא פלג פתח את התוכנית בהתייחסות לציוץ של יאיר נתניהו, שתהה מי מממן את אבטחתו של השר בני גנץ במהלך ביקורו בארה"ב. "לא בא לכם לפרוץ בצחוק גדול, פרוע, אולי טיפה מריר בעצם למקרא הציוץ של יאיר נתניהו בעניין מימון אבטחתו של בני גנץ?", תהה פלג. 

"שנים שמממנים לו אבטחה יקרה ליעדים רחוקים, שני מאבטחים של השירות, הטובים ביותר, סביב היממה על חשבוננו - גם כשהלך לפוסיקט, גם כשהחליט לחיות במיאמי שטופת השמש, מאבטחים על חשבוננו", הוסיף.  

פלג המשיך ואמר: "מצד אחד, גורמי ביטחון הרי אישרו את האבטחה, בהינתן שלא בחר להיות מאובטח, והרי זכותו לחיות את חייו, כאילו רוצים לומר - הוא לא אשם שאביו ראש הממשלה. מאידך, ברור שאילו התנגד לאבטחה, כנראה שזו לא הייתה מוצמדת לו, בכל זאת, גבר עצמאי בן 30".

לדבריו, "בל ניתמם, אנשים רגישים לצורכי ציבור ולכספי ציבור לא היו מעזים לחיות במיאמי עם אבטחה כל כך יקרה, אבל כשההורים חוגגים יום נישואים ברומא בעלות של מיליון ו־700 אלף שקלים, אז מי בכלל סופר?"

"אבל שיא השיאים זה הציוץ דווקא בעניינו של בני גנץ, זה מה שמטריד אותו שם במיאמי, אבטחה של שר שיצא בשליחות מדינית חשובה, באישור או בלי אישור זה כבר עניין אחר, אפשר לדבר גם על זה, אבל בצניעות, בטיסה רגילה, גם ליעד רחוק, גם כשאתה אדם עם רגליים ארוכות במיוחד, להצטופף ככה במחלקה הרגילה? בטח לא נוח. 40 שנה של שירות למען הציבור, בשליחות ציבור - והבחור שיש שמצמידים לשמו את התואר בטלן או טפיל, מעז לשאול שאלה בעניין אבטחתו. כל כך מנותק, כל כך יהיר שלא הבין שהציוץ מייד יתהפך עליו ועל אבטחתו שלו. ממש לא יאומן", הבהיר פלג. 

לידיעתכם: גיא פלג, הפרשן הבכיר של 'חדשות 12' ואיש 103fm, יעביר ב־7 באפריל, יום ראשון, בשעה 21:30, בזאפה הרצליה הרצאה מרתקת על הפרשיות השונות שמסעירות את הציבור. להזמנת כרטיסים: לחצו כאן. 

05/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פלג
גיא פלג  |  צילום: 103fm
Paris