ניסים משעל וטל שלו

"כשמישהו מקבל מינוי, זו קודם כול האחריות"

ישעיהו פוגל, אביו של ידידיה פוגל ז"ל שנהרג באסון במירון, על מסקנותיו מהמלצות ועדת החקירה: "דעתי שקודם כול צריכים ללמוד את המסקנות לעומק"


אתמול (ד') בשעות הצוהריים פורסמו מסקנות ועדת החקירה לאסון בהר מירון שבו נספו 45 מתפללים שהגיעו להילולה המסורתית בל"ג בעומר. הוועדה הטילה אחריות אישית למתרחש על ראש הממשלה בנימין נתניהו. ישעיהו פוגל, אביו של ידידיה ז"ל שנהרג באסון, הגיב לדברים.

"שמעתי בתקשורת, אני מצטער, גם אחרי קורס קריאה מהירה, 330 עמודים אני לא קורא בכמה שעות", אמר הרב פוגל בפתח השיחה. "אני רוצה לברך את הוועדה, זו הייתה ועדה רצינית. דעתי שקודם כול צריכים ללמוד את המסקנות לעומק. אחד הכתבים אמר שכל נבחר ציבור, כל ממונה בכל מיני משרדים, צריך ללמוד את הדוח הזה. אני חותם על זה למרות שלא קראתי את כולו. יש כאן רצון לבוא ולהבין שגם אם אתה פקיד, אם יש לך תפקיד, אם אתה מקבל משכורת, אבא שלי היה אומר שמשכורת מקבלים על אחריות".

עוד טען כי "ראש הממשלה רואה את תפקידו בשני דברים מרכזיים - כלכלה וביטחון, ולעניות דעתי בסדר הזה. גם הביטחון התפוצץ לו ב־7 באוקטובר, כי גם אנשי משרדו לא חשבו על כל הדברים. אני רוצה, מקווה, מייחל, שכולם ילמדו את הדברים ולא יקרה מקרה שמישהו יבוא ויגיד 'נדבר על זה בבוקר' כשההתראות מצלצלות עכשיו".

"כמי ששילם מחיר, יש בדוח גם ניצנים של תיקון?", תהה סגל, והרב פוגל הודה: "אני מתפלל שהילד הקטן שלי ידידיה, שהיה כזה תמים, היה בן אדם שהיה קל להתחבר אליו, לאהוב אותו... אני רוצה שמתוך האהבה, שכולם אוהבים אחד את השני, יבינו שחייבים לעשות תיקון. זו המדינה שלנו, זה אנחנו. ביבי עובד אצלנו, זו המדינה שלנו. כשמישהו מקבל מינוי זו לא המשכורת, זו קודם כול האחריות, שירגיש את זה על הכתפיים".

הרב פוגל המשיך והדגיש כי "יש חוק ויש כיוון, אפשר להצליח ולעשות דברים טובים בהתאם לחוק ובצורה טובה למען כל עם ישראל והמדינה שלנו. יש לי שישה ילדים, אנחנו מאוד אוהבים את מירון. היינו נוסעים יחד כמשפחה, וידידיה מאוד אהב את מירון. ידידיה חשב אולי להתגייס, כי קודם הוא למד בישיבה, התחיל להתייעץ, ופתאום בבת אחת הכול נקטע".

"עקרונית הייתי אמור לנסוע גם כן למירון", חשף ושחזר: "היה לי בן נוסף שהיה במירון, הוא מצלצל אליי, מעיר אותי ואומר 'היה אסון במירון'. אני חושב שהוא בטח זז לאיזה מקום, איבד את הטלפון. מנסים לאתר, ולאט לאט אתה מבין שאתה נוסע לאבו כביר. ילד מתוק, חכם מאוד".

עריכה: שני רומנו 

07/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אסון בהר מירון
אסון בהר מירון  |  צילום: דוד כהן/פלאש90
Paris