איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"הצדדים מנסים להפוך את האירוע לכלי פוליטי"

הכתבת והפרשנית הפוליטית אנה ברסקי ('מעריב') שיתפה בהשלכות ועדת מירון על המערכת הפוליטית: "המסקנות בשטח צפויות לאלה שנגדם תהיה חקירה פלילית"


היום (ג') פורסמו ההמלצות של ועדת החקירה הממלכתית לאסון הקשה בהר מירון, שבו נספו 45 מתפללים במהלך ההילולה המסורתית בשטח ההר. הכתבת והפרשנית הפוליטית אנה ברסקי ('מעריב') שוחחה עם ליאת רון ב־103fm ושיתפה בהשלכות על המערכת הפוליטית.

לדבריה, "אחרי ההודעה של יושב ראש הכנסת הגיעה גם ההודעה השל הליכוד, ואני חייבת לומר שמה שניתן שם היה כל כך צפוי שפשוט המתנתי בחוסר סבלנות מתי זה יגיע - ואכן זה הגיע. בהודעת הליכוד, כבר בפסקה השנייה, יש מתקפה חריפה על ממשלת בנט־לפיד ונטען כי הוועדה היא בעצם פוליטית, כי אחת מהדמויות הבולטות שם היא שלמה ינאי - לא אחר מאשר מקורב של לפיד. לפי הליכוד, אפילו הציעו לו מקום ברשימת יש עתיד, כך שכל השאר כבר ידוע. למעשה, אם תהינו לרגע שאולי מישהו יסיק מסקנות וישקול להתפטר חלילה, זה לא באמת מה שיקרה".

בהמשך ציינה עוד כי "עושה רושם שהציבור לא כל כך מסיק מסקנות. אני שמה לב לשיח שמתעורר בעקבות המסקנות של דו"ח מירון היום, וראיתי את אנשי המחאה ואנשי האופוזיציה שכבר באו וטענו ששום דבר לא יעזור חוץ מהמסקנות ברחוב ואז בקלפי. כלומר - רמז להתפטרות. מה שכן יקרה וכבר קורה, זה ששני הצדדים מנסים להפוך את האירוע לכלי פוליטי. מצד אחד כאמור אנשי האופוזיציה ויושב הראש לפיד שאומר שזאת עוד הוכחה שבנימין נתניהו לא לוקח אחריות. בעיניי גם המחאה תנסה לנצל את המסקנות האישיות על נתניהו וכל מה שקשור לאחריותו האישית. צודקים אלה שאומרים שבסוף מי שיבוא לקלפי, יסיק את המסקנות".

לסיום הדגישה הפרשנית כי "אני גם ראיתי את השיח בקרב הקבוצות של הליכוד, שם כבר טוענים שזאת עוד מזימה נגד ראש הממשלה על רקע פוליטי. אני חושבת שבאמת המסקנות בשטח, במציאות, קודם כול צפויות לאלה שנגדם תהיה חקירה פלילית. זה לא אומר שחקירה פלילית תיפתח אוטומטית נגד כל אחד ואחת באותה הרשימה של אנשים שנגדם יש מסקנות אישיות. כן בהחלט, בסופו של דבר, מי שעומד לשלם מחיר בפועל הם אלה שנגדם תהיה חקירה פלילית, אם וכאשר זה יגיע לבית המשפט".

עריכה: דוד זבולוני

06/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אסון הר מירון - ארכיון
אסון הר מירון - ארכיון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris