סיון כהן

"לא הייתי מוריד את היד מחיסול החמאס, אבל צריך להחזיר את החטופים"

ח"כ רם בן ברק על עסקת שחרור אפשרית: "האם אני מוכן לשלם מחיר גדול? כן - האם אני חושב שזה יפגע ביעד הסופי שלי של השמדת החמאס? לא"


בעקבות פרסום דו"ח ועדת החקירה הממלכתית לחקר אסון מירון, סיון כהן דנה בכך ב־103fm עם חבר הכנסת רם בן ברק (יש עתיד), לשעבר יושב ראש ועדת חוץ וביטחון של הכנסת וסגן ראש המוסד, אשר הביע את דעתו באשר לאחריותו של ראש הממשלה בנושא.

לדבריו, "אין לתאר את הדבר הזה שראש ממשלה אומר 'לא ידעתי'. הרי אין אזרח במדינת ישראל שלא יודע זה 10 שנים את הבעייתיות הגדולה של אישור ההילולה בהר מירון. אז או שהוא חי בבועת זכוכית, וזה חמור ביותר, או שהוא שיקר, או שלא אכפת לו". 

באשר לסוגיית עסקת השחרור אמר: "אני לא הייתי מוריד לשנייה את היד מחיסול ארגון טרור החמאס בעזה, אבל בסופו של דבר צריך להביא להחזרתם של החטופים. האם אני מוכן לשלם מחירים גדולים? כן, אני מוכן. האם אני חושב שזה יפגע ביעד הסופי שלי של השמדת החמאס? לא. אני לא חושב, זה תהליך ארוך, ונמשיך לעשות אותו כמה זמן שיידרש, עד שלא יהיה ארגון טרור בעזה. האם אני חושב שהקדימות לזה היא החזרת החטופים? התשובה היא בוודאי שכן. האם אפשר לעשות את זה? אני חושב שכן. 

07/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רם בן ברק
רם בן ברק  |  צילום: אורן בן חקון/פלאש90
Paris