בן כספית ואריה אלדד

13 תושבי הצפון נעצרו בחשד לתכנון פיגועים בישראל

בכיר השב"כ לשעבר עדי כרמי עם הפרטים: "איום מאוד חמור ומשמעותי" • בין השאר רצו להגיע למתקנים אסטרטגיים ולשלוח מיקומים לחמאס ולחיזבאללה


13 תושבי הצפון נעצרו בחשד שתכננו לבצע פיגועי טרור בישראל, ובין היתר רצו להגיע למתקנים אסטרטגיים. בשיחה עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm עדכן עדי כרמי, בכיר בשב"כ לשעבר, בפרטים. 

"אנחנו מדברים על תשתית שהתארגנה עם אמל"ח, עם אימון, שהייתה מקושרת לחמאס בעזה. שהייתה מקושרת לאמל"ח ביהודה ושומרון. אם השב"כ מפרסם משהו בסגנון הזה כנראה שזה עלה בחקירה, וכנראה שהיו להם כוונות שכאלה", אמר. 

לדבריו, "אנחנו מדברים היום מתחילת המלחמה על מעצר של 80 ערבים ישראלים שעסקו בפעילות חבלנית. 30 מהם זה מתחילת 2024. צריך להגיד שזה סיכול מאוד משמעותי, כי לערביי ישראל כמו לכל אזרח יש חופש תנועה, יש יכולת לנהוג, לנסוע בתוך רחבי ישראל. אף אחד לא שואל אותם שאלות, ולכן האיום הזה הוא מאוד חמור ומשמעותי".

אחד הפרטים ששמענו הוא שהמידע הגיע מתוך דברים שתפסו ברצועת עזה.
"אנחנו הגענו ברצועת עזה לתשתיות של מידע של ארגון החמאס. אני מניח שזה הצליב מידע. צריך גם להגיד מעבר לזה, יש שם אנשים שגם היו מעורבים בשומר החומות. שירות הביטחון הכללי הצהיר שלא נשכח ולא נסלח לאף אדם שהשתתף בשום פעילות חבלנית".

לגבי ערביי ישראל הבהיר: "צריך להגיד שערביי ישראל גם נלחמו באוגדת עזה. יש מהם שנרצחו ויש מהם שנחטפו, ויש מהם שגם, אני מכיר אישית אנשים שהגיעו עם חבילות לחיילים. ויש ביניהם שמביעים רצון להתגייס לצה"ל".

אתה לא צריך מיליון ערביי ישראל בשביל לעורר מהומות בהר הבית. אם יש לך אלף כאלה זה ידליק את ההר.
"נכון, ועדיין כשאנחנו מדברים על חופש הפולחן, ואנחנו מסתכלים הרבה שנים אחורה, ומה הסטטוס קוו שקיים בהר הבית, הערכת המצב אומרת שזה לטובתנו לאפשר לציבור הערבי לקיים את המצווה שמבחינתם זה לעלות להר הבית. אנחנו צריכים לקרב, לגשר, להפוך את ערביי ישראל לגשר ולטפל ביד קשה מאוד בכל מי שנוגע בטרור".

עריכה: חרות עזני

10/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בן כספית ואריה אלדד
בן כספית ואריה אלדד  |  צילום: 103fm
Paris