בן כספית ואריה אלדד

"מבצע ברפיח יגרום לזה שלא יהיה וטו אמריקני"

ברק רביד ('וואלה') התייחס להתבטאות של הנשיא ביידן שאמר כי 'מבצע ברפיח זה קו אדום': "עד היום האמריקנים חסמו במועצת הביטחון החלטה על הפסקת אש"


נשיא ארה"ב ג'ו ביידן אמר אמש (ש') בריאיון לרשת 'MSNBC' כי 'מבצע ברפיח זה קו אדום'. ברק רביד ('וואלה') שוחח על כך עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm.

"כשביידן אומר 'קו אדום', זה אומר שאם למשל עד היום האמריקנים חסמו במועצת הביטחון החלטה על הפסקת אש בעזה - מבצע ברפיח, להערכתי, ולא רק הערכה, יגרום לזה שלא יהיה וטו אמריקני", אמר. 

לגבי המתיחות בין ביידן לראש הממשלה נתניהו הסביר: "המדיניות של הנשיא היא די ברורה: מצד אחד להתנתק מבנימין נתניהו, מצד שני להמשיך לתמוך בישראל. רואים איך בריאיון שביידן נתן ב-MSNBC אתמול, מצד אחד הוא אומר שנתניהו גורם נזק לישראל והמבצע ברפיח הוא קו אדום, מצד שני הוא אומר שאין קו אדום בכל הנוגע לתמיכה בישראל", אמר רביד.

לדבריו, "מבחינתם רפיח זה קו אדום. מה שקורה פה זה שביידן הגיע לאותה נקודה שהגיעו שלושה מקודמיו בתפקיד, שכל אחד מהם עבד עם נתניהו והגיע למצב שפשוט נמאס לו ממנו. ביידן עכשיו נמצא במצב שהוא ערב הרמדאן במערכת בחירות, וזה תרגיל מאוד מורכב ומסוכן מבחינתו לעשות את ההתנתקות מנתניהו ולהבהיר שהוא ממשיך לתמוך בישראל".

10/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ג'ו ביידן
ג'ו ביידן  |  צילום: Win McNamee/Getty Images
Paris