איריס קול

"הדברים של ח"כ הר מלך פשוט גרמו לי לבכות"

לילי בן עמי, מנכ"לית פורום מיכל סלה, התייחסה לדיון הסוער שהתנהל בוועדה לביטחון לאומי בשבוע שעבר: "זה ניסיון לגרור אותנו לבוץ הפוליטי"


לילי בן עמי, מנכ"לית פורום מיכל סלה, שוחחה עם איריס קול ב־103fm על התקרית שאירעה במהלך הדיון בוועדה לביטחון לאומי שעסק בהחלטת השר להפסיק את המימון לארגונה. בין היתר, העלתה את תסכולה ממצבן של נשים בישראל כיום.

"לפני שנתיים המשרד לביטחון פנים סייע לנו, וכשהתחלפה הממשלה השר לביטחון לאומי החליט להפסיק את ההתקשרות עימנו. הדברים של ח"כ הר־מלך פשוט גרמו לי לבכות, זה ניסיון לגרור אותנו לבוץ הפוליטי".

במהלך השיחה, העלתה את הנושא המגדרי על רקע המלחמה: "אירועי 7 באוקטובר העלו לסדר היום את הנושא המגדרי בהקשר של הסכסוך הישראלי פלסטיני. פעם ראשונה ראינו קשיים מגדריים בצורה כזו. זה דבר שמדינת ישראל לא חוותה מעולם כאשר פגעו בנשים מינית, רצחו, השחיתו והתעללו בהן", אמרה. 

לדבריה, "הנושא המגדרי עלה בעוד צורות, כאשר נשים נלחמו ולקחו חלק בפעילויות מבצעיות ב־7 באוקטובר ואחריו. גם במערך הטיפולי, נשים לוקחות חלק גדול, אבל יש מקום אחד שבו לא רואים אותן וזה הקבינט הביטחוני. איך בשנת 2024 אנחנו לא רואים נשים בקבלת ההחלטות? הניגוד הזה צורם לי".

לסיום, סיכמה בן עמי: "בארבע השנים האחרונות אני מקדישה את חיי להציל את מיכל שלא הצלתי. כדי ליישם את זה, אנחנו מפתחות פתרונות יצירתיים בתחומי הביטחון וההייטק כאשר שניים מהפתרונות נקראים 'כלבי מיכל סלה' ו'סיירת מיכל'. שני אלה באים לספק תחליף למקלט - מי שמאוימת על חייה יכולה לקבל כלב הגנה או חברה פרטית שתספק לה הגנה".

11/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


לילי בן עמי
לילי בן עמי  |  צילום: ניר קידר
Paris