איריס קול

"לשמוע באוסקר על ישראל כעובדה קיימת, זה הרבה מאוד"

אבנר שביט ('וואלה') על טקס האוסקר: "הזוכה הגדול של הטקס כצפוי - 'אופנהיימר'" • הוסיף: "'ברבי' הושפל, פרס אחד בקטגוריה די שולית"


ד"ר אבנר שביט, מבקר קולנוע ('וואלה'), התייחס למאורעות טקס האוסקר אמש (א'), לזוכים הגדולים, לזוכים בפעם הראשונה, לזוכה בפעם השנייה, ולבילי אייליש שזכתה על השיר מהסרט 'ברבי': "ברבי די הושפל בטקס, פרס אחד בקטגוריה די שולית".

בתחילת השיחה התייחס לזוכי האוסקר השנה: "הזוכה הגדול של הטקס הוא כצפוי 'אופנהיימר' עם שבעה פרסים, כולל לסרט, לבמאי, לשחקן הראשי, לשחקן המשנה., זו פעם ראשונה זה 12 שנה שהזוכה בפרס הסרט גם זוכה בפרס השחקן הראשי, זה אחד מהניצחונות הכי מרשימים באוסקר".

ד"ר שביט סקר את השחקנים זוכי האוסקר בפעם הראשונה: "אוסקר ראשון ללונן, לקיליאן מרפי ולרוברט דאוני ג'וניור". על השחקנית שזכתה באוסקר השנה סיפר: "אמה סטון זכתה בפרס השחקנית הראשית, זאת הפעם השנייה שעשתה זאת".

מבקר הקולנוע גם התייחס לסוגיה הישראלית בטקס האוסקר השנה, עקב מלחמת 'חרבות ברזל' והעניין שהמלחמה עוררה על השטיח האדום: "לשמוע מישהו עומד על הבמה באירוע כמו האוסקר ומדבר על ישראל כמו עובדה קיימת, זה למעשה הרבה מאוד. אותי זה מרגש לשמוע שמישהו מכיר בזה שישראל קיימת וצריכה להמשיך להתקיים. נתחיל בזכות שיכירו בנו ונתקדם הלאה".

11/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אבנר שביט
אבנר שביט  |  צילום עצמי
Paris